Muzeum Vincenta Van Gogha w Amsterdamie -

Musée van Gogh

Atrakcją numer jeden w Amsterdamie jest Muzeum Vincenta Van Gogha, które jest poświęcone życiu i sztuce malarza.

Muzeum zostało oddane do użytku w 1973 roku, a w 1999 roku zostało wyremontowane i częściowo przebudowane. Corocznie odwiedzane przez około 1,5 miliona turystów, położone jest w pobliżu wielu hosteli.

Muzeum Van Gougha przedstawia więcej dzieł sławnego malarza, niż jakiekolwiek inne muzeum na świecie. Obrazy, takie jak “Słoneczniki”, czy autoportret Van Gougha są częścią stałej kolekcji. Szczegółowe informacje na temat dodatkowych wystaw możesz uzyskać w swoim hostelu.

Wycieczki z przewodnikiem nie są oferowane przez muzeum, ale mogą być zarezerwowane (prawdopodobnie w twoim hostelu) z przewodnikiem z zewnątrz. Jeśli wolisz zwiedzić muzeum na własną rękę, polecamy nabycie książeczki o życiu malarza. Książeczka wraz z mapą obiektu jest dostępna w wielu językach, w tym angielskim i można ją znaleźć przy desce informacyjnej muzeum lub wielu hostelach.

Jeśli jesteś namiętnym fanem sztuki, a w szczególności Van Gogha, musisz wiedzieć, że muzeum posiada specjalną bibliotekę, zawierającą ponad 24 tysiące książek na temat życia i dzieł Van Gogha i innych arystów dziewiętnastego wieku.

Wskazówki dojazdu

Muzeum Van Gogha położone jest w Museumplein, pod numerem 7 na Paulus Potterstraat. Muzeum jest łatwo dostępne publicznymi środkami transportu (tramwaje 2,3,5 i autobusy 170, 171, 172), w pobliżu wielu hosteli.

Muzeum czynne jest codziennie od godziny 10:00 rano do 18:00, z wyjątkiem piątku, kiedy jest otwarte do 22:00.
Koszt biletu to 14 euro dla dorosłych i darmowy dla osób poniżej 18 roku życia. Niestety nie ma zniżek dla studentów.

Już nigdy więcej nie będziesz musiał pamiętać o drukowaniu potwierdzenia rezerwacji.

Pobierz darmową aplikację do rezerwacji hosteli.