Zamek Praski -

Najważniejszą atrakcją w Pradze jest ogromny, średniowieczny zamek, który ydominował Stare Miasto. Uchodzi za największy zamek- 570 metrów długości i 130 metrów szerokości, jego konstrukcja sięga X wieku.

Godziny otwarcia robią wrażenie: dostęp do zamku jest możliwy każdego dnia od 5:00 rano do północy w lecie i od 6:00 rano do 23:00 w zimie, zaś zabytki historyczne czynne są od 9:00 do 18:00. Ogród zamkowy otwarty jest dla zwiedzających od 10:00, zaś godziny zamknięcia zależą od pory roku. Spacer po zamku i dostęp do katedry jest darmowy, ale będziesz musiał zapłacić wstęp do głównych zabytków, które naprawdę są warte zobaczenia.

Aby uzyskać więcej informacji na temat tego światowego dziedzictwa UNESCO, odwiedź oficjalną stronę internetową UNESCO. Możesz również zapytać się recepcjonisty w swoim hostelu, który może udzielić Ci podstawowoych informacji.

Adres: 11908 Praga.
Najłatwiej dostać się do zamku tramwajem numer 22, wysiadając na tacji Pražský hrad, a poźniej skręcając w lewo. Dojdziesz do zamku w pięć minut. Możesz również wysiąść na stacji Pohořelec, idąć w dół wzgórza będziesz miał okazję na przyjemny spacer.
Pobliskie stacje metra to: Malostranská i Hradčanská.

Rezerwuj hostel na jutrzejszy wyjazd lub następny urlop

Pobierz darmową aplikację do rezerwacji hosteli.