Muzeum Louvre- Luwr -

Musée du Louvre à Paris, FranceLuwr jest prawie tak emblematyczny dla Paryża jak Wieża Eiffel’a. Największe muzeum miasta oraz najsłynniejsze i najchętniej odwiedzane przez turystów muzeum świata, oferuje zwiedzającym zapierającą dech w piersiach kolekcję. Ten ośmiopiętrowy budynek stanowi bogactwo kulturowe wszystkich epok. Jest to obowiązkowy punkt wizyty w Paryżu. Szczegółowe informacje możesz uzyskać przy zameldowaniu się w swoim hostelu.

To właśnie Luwr jest tym miejscem, w którym możesz z bliska przyjrzeć się Mona Lisie Leonarda da Vinci. Musisz jednak uzbroić się w cierpliwość- okres oczekiwania na wejście do tego słynnego muzeum może być bardzo długi. Aby uniknąć kolejek, kilka punktów oferuje usługi zakupienia biletu przez internet, który będzie ważny, w każdym dniu, w którym muzeum jest otwarte.

Jeśli jesteś pasjonatem Luwru, masz mniej niż 26 lat i zaplanowałeś pobyt w swoim hostelu w Paryżu na więcej niż kilka dni, albo planujesz więcej wizyt w roku- Karta Louvre Jeunes może być dobrym pomysłem, ponieważ kosztuje tylko 15 euro.

Kilka książeczek- przewodników jest dostępnych, możesz je również znaleźć w swoim hostelu.

Muzeum jest czynne codziennie od 9:00 do 18:00, z wyjątkiem wtorku i niektórych świąt. W środy i piątki muzeum otwarte jest do godziny 22:00.

Koszt biletu wynosi 9.50 euro, ale możesz kupić bilet za 6 euro w środy i piątki po godzinie 18:00.
Pamiętaj, że wstęp do muzeum jest darmowy w każdą pierwszą niedzielę miesiąca!

Wskazówki dojazdu:

Muzeum Louvre jest położone na 1 Arrondissement. Ze swojego hostelu możesz się tam dostać metrem, wysiadając na stacji Palais Royal- Musée du Louvre, liniami 1 i 7. Dostępny jest również “batobus” jako publiczny środek transportu.

I nie zapomnij, że jeśli chcesz zostać w Paryżu w pobliżu Luwru, oferujemy bogatą ofertę hosteli, schronisk młodzieżowych i pensjonatów. Dokonaj rezerwacji przez internet!

Już nigdy więcej nie będziesz musiał pamiętać o drukowaniu potwierdzenia rezerwacji.

Pobierz darmową aplikację do rezerwacji hosteli.