Wieża Eiffel’a -

Tour Eiffel

Można śmiało mianować Wieżę Eiffel’a symbolem Paryża, bo któż o niej nie słyszał?

Zbudowana przez Gustava Eiffel’a w 1889 roku z okazji wystawy “Universelle” w Paryżu, była wówczas najwyższym pomnikiem na świecie, licząc 300 metrów, którym pozostała przez 42 lata, aż do wybudowania Empire State Building w Nowym Jorku, i od tamtego czasu została już “prześcignięta” kilkakrotnie. Dzisiaj Wieża nie jest odwiedzana ze względu na swoją wysokość, ale architekturę i historyczną świetność.

Wieża Eiffel’a powinna koniecznie znaleźć się na liście “rzeczy do zrobienia” zaraz po zameldowaniu do hostelu.

Na pewno nie będziesz miał szansy zwiedzenia Wieży Eiffel’a samotnie: od momentu jej skonstruowania, a w szczególności od czasu wzrostu turystyki międzynarodowej, liczba odwiedzających gwałtownie wzrosła i szybko zmierza ku 300 milionom turystów rocznie.

Zwiedzanie

Wieża Eiffel’s jest czynna codziennie od 9:30, godziny zamknięcia są zależne od sezonu: w lecie Wieża zamykana jest o 24:45, zaś o 11:45 przez resztę roku. Schody zamykane są wcześniej niż winda, bo o 18:30.

Koszt wjazdu na drugie piętro wynosi 8,10 euro (6,50 euro za osobę ponieżej 24 roku życia). Jeśli nie masz pieniędzy, zawsze możesz wejść schodami za cenę 4,50 euro (3,50 euro za osobę poniżej 24 roku życia).

Cena wjazdu na samą górę wynosi 13,10 euro (11,50 euro za osobę poniżej 24 roku życia)
Aby zaoszczędzić czas stania w kolejkach możesz zakupić swój bilet na stronie internetowej Wieży Eiffel’a.

Wycieczki nie są darmowe, ale za kulisami Wieży Eiffel’a można zobaczyć z przewodnikiem oryginalną maszynownię. Trasa trwa 1,5 godziny i kosztuje 20 euro za osobę.

Wskazówki dojazdu

Wieża Eiffela jest położona na Champs de Mars. Możesz zapytać się w swoim hostelu, o najkrótszą możliwą drogę. W pobliżu znajduje się kilka stacji metra i pociągów: RER- linia C, metro- linia 6,8, i 9. Możesz również podpłynąć Batobusem, w pobliżu jest nabrzeże.