Notre Dame w Paryżu -

Cathédrale Notre Dame de Paris

Słynna Katedra Notre Dame w Paryżu, która przywodzi na myśl równie słynne powieści Victora Hugo, jest podobnie jak Wieża Eiffel’a, jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji Paryża.

Kamienne fundamenty Notre Dame zostały położone w 1163 roku, a budowa twała dwa wieki. Później Katedra przechodziła wiele renowacji i zmian w czasie. Jest to prawdziwe arcydzieło architektury gotyckiej, i jest również jedną z “Witryn Światowego Dziedzictwa” UNESCO od 1991 roku.

Ostatnia z renowacji przywróciła budynkowi pierwotną kolorystykę, jako, że obiekt sczerniał z wiekiem.

Notre Dame powinno znalęźć się na Twojej liście atrakcji do zwiedzenia, zaraz po zameldowaniu się w hostelu.

Zwiedzanie:

Katedra jest czynna każdego dnia od 8:00 do 18:45 (19:45 w soboty i niedziele). Wstęp jest bezpłatny. Pamiętaj, że jest to miejsce kultu, dlatego ważne jest, aby szanować innych gości i spokój tego miejsca. Należy również odpowiednio się ubrać. Nie wolno używać lampy błyskowej lub statywu podczas robienia zdjęć.

Dostępne są darmowe wycieczki z przewdonikiem w różnych językach. Francuskie wycieczki odbywają się od poniedziałku do piątku o 14:00 i 15:00 (z wyjątkiem pierwszego piątku miesiąca i każdego piątku w trakcie Wielkiego Postu), a także w soboty i niedziele o godzinie 14:30.

Koncerty muzyki sakralnej są regularnie prezentowane w Notre Dame.

Wskazówki dojazdu:

Notre Dame znajduje się w Ile de la Cité w centralnym Paryżu, w dzielnicy czwarej.

W pobliżu znajduże się kilka stacji metra i pociągów: stacja City na linii4, stacja St Michel – Notre Dame RER B i C. City Hall- stacja metra na linii 1 i 11 również jest blisko, wystarczy tylko przejść przez moste Notre Dame.

Dodatkowe informacje możesz uzyskać w swoim hostelu.