Nocne życie w Pradze

Częste pytanie, które wielu turystów z niewielkim budżetem zadaje to: czy jest drogo wyjść wieczorem w Pradze? Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Jeśli nie zwracasz uwagi na drobne szczegóły, twoje wydatki mogą bardzo szybko urosnąć. Piwo jest oferowane w cenie, która różni się znacznie w zależności w jakim barze jesteś. Wystarczy wybrać odpowiednią okolicę, aby korzystać z dobrych cen. Nie idź na drinka w starym mieście, mimo licznych barów na Rynku Głównym.
Miłośnicy muzyki nie będą zawiedzeni. Praga ma silne tradycje muzyczne i uliczni artyści nie są rzadkością. Ponadto, istnieje wiele teatrów, możesz zobaczyć spektakle w zróżnicowanych cenach, miedzy innymi w Laterna Magika (Narodini 4, Nove Mesto), pierwotnie nazwa przedstawienia z 1958 w Brukseli i Praskim Teatrze Narodowym od 1970 roku.

Nawet jeśli zdecydujesz się zjeść w najbardziej turystycznej dzielnicy, masz szanse znaleźć jeszcze dobrą restaurację w dobrej cenie. Oczywiście, istnieje wiele drogich restauracji, ale ogólnie można dobrze zjeść za dobrą cenę w Pradze.
Najlepsze miejsca, aby dobrze zjeść znajdują się na rogu Josefov, na północ od starego miasta. Znajdziesz tu wszystko, począwszy od lokalnych potraw, a na kuchni fusion skończywszy. Istnieje oczywiście tradycyjna kuchnia. Tradycyjne dania Republiki Czeskiej to głównie mięsa – wieprzowina jest obecna w przeróżnych odmianach. Istnieje również wiele potraw panierowanych.