Hostele i schroniska - Praga

Stolica Republiki Czeskiej jest największym miastem w tym kraju. Zajmuje 496 km2  i ma ponad 1,2 mln mieszkańców, co stanowi prawie 1/8 ogółu ludności tego państwa.

Językiem urzędowym jest język czeski, jest to język słowiański podobny do polskiego i słowackiego. Umiejętność mówienia w języku niemieckim i angielskim oczywiście może być przydatna, ale prawdopodobnie są niewielkie szanse na rozmawianie tam po francusku.

Oficjalną walutą jest korona czeska, i nawet jeśli euro zostało przyjęte w restauracjach i atrakcjach turystycznych, nie zaleca się stosowania go  w innych miejscach, ponieważ kurs nie jest korzystny.

Transport

Praga ma dwa główne systemy transportu, tramwaje i metra. Istnieją tylko trzy linie metra, które nie obejmują wszystkich części miasta, ale są szybkie i wygodne. Ponadto tramwaj łączy wszystkie obiekty zainteresowania i jest doskonałym sposobem na zwiedzenie Pragi.

W praktyce, jeśli masz zamiar przemieszczać się głównie środkami transportu publicznego, kup bilet powrotny ważny przez 24 godziny w rozsądnej cenie (sto koron), nadaje się on do użytku we wszystkich rodzajach transportu. Istnieją też inne promocje jeśli korzysta się z biletów przez dłuższy czas: 3, 5 lub 7 dni.

Nie jest konieczne korzystanie z transportu publicznego ponieważ większość atrakcji turystycznych jest łatwo dostępnych na piechotę, ale to oszczędność czasu. Na przykład, można wspinać się po schodkach od zamku od starego miasta i złapać tramwaj w dół.

Staraj się unikać taksówek, ponieważ są one często problematyczne. Taksówkarze nie zawsze włączają taksometr na początku podróży i oszustwa są powszechne.

Jeśli czas pozwoli, jazda na rowerze po Pradze jest również dobrym pomysłem. Należy unikać prowadzenia samochodu, nawet jeśli jest mały ruch, tak łatwo chodzić po mieście …

Użyj opcji "Zaprowadź mnie do mojego hostelu" i już się nie zgubisz

Pobierz darmową aplikację do rezerwacji hosteli.