Nocne życie w Paryżu

Jeśli planujesz spędzić tylko kilka dni w Paryżu, będziesz nieco sfrustrowany jeśli nie uda Ci się dostać do wszystkich ciekawych miejsc. Paryż ma tak wiele do zaoferowania, że czasem trudno jest dokonać wyboru! Nocne życie w Paryżu może kosztować drogo, nie tylko ze względu na pokusy, które są tak liczne, ale także dlatego, że koszty są stosunkowo wysokie. Na przykład, średnio, piwo będzie kosztować € 5-6. I oczywiście każdy napój kosztuje znacznie więcej, jeśli siedzisz w kawiarni przy jednym z zabytków Paryża. Mimo to, jest to moment, którego nie chcesz  przegapić, tak jak picie kawy w legendarnej Café de Flore i myślenie o wielkich filozofach …

Wszystkie dzielnice mają swój własny zestaw barów, ale bardziej żywe dzielnice Paryża to Place de la Bastille, Dzielnica Łacińska i Montmartre. Rue Etienne Marcel blisko Les Halles ma wiele przyjaznych barów i kafejek, nie wspominając o modnych butikaach, warto wybrać się tu na spacer.

Oczywiście, jeśli nie chcesz się napić, Paryż ma wiele do zaproponowania na wieczór! Jedną z takich atrakcji jest oglądanie migoczących świateł Eiffel Tower. Każdej nocy po 21, co godzinę, Eiffel Tower rozświetla się na 10 minut ku radości wielu przechodniów, którzy zatrzymują się, aby popatrzeć na to widowisko.

Zobacz inne zabytki miasta, przespaceruj się o zachodzie słońca wzdłuż Sekwany przez jeden z wielu mostów,  spacer wzdłuż Canal St Martin … Paryż nocą jest bardzo romantyczny. A jeśli lubisz tańczyć salsę lub tango, nie zapomnij wybrać się na Quai St Bernard, gdzie tańce odbywają się przez całe lato na zewnątrz, jeśli pogoda dopisuje.

Kuchnia w Paryżu
Francuska kuchnia jest znana na całym świecie, a tym samym w Paryżu znajduje się  wspaniały wybór restauracji, począwszy od prostych do szykownych. Między nimi, można znaleźć wiele małych kawiarni bardzo dobrej jakości za rozsądną cenę, ale jasne jest, że jedzenie w Paryżu kosztuje nieco więcej niż w innych miastach Francji. Jadaj z dala od wielkich zabytków, aby uniknąć szoku!
Przy mniejszym budżecie można kupić kanapki, zapiekanki i inne przekąski w piekarni, a zjeść je na ławce w jednym z wielu pięknych parków miasta.