Hostele i schroniska - Paryż

Le Louvre

“Paryż, królowa świata …”  Ta stolica Francji o międzynarodowej reputacji jest jednym z najbardziej popularnych miejsc na świecie, z wielu powodów.

Paryż zajmuje ponad 500.000 km2 i jest zamieszkany przez ponad 2 mln osób (prawie 12 milionów wliczając przedmieścia).

Mówią tu po francusku, a walutą jest euro.

Transport

Przyjazd doParyża

Paryż ma dwa główne lotniska, Orly i Charles de Gaulle, znany również jako Roissy. Do centrum Paryża można dojechać autobusem. Orlybus jedzie do Denfert-Rochereau a Roissybus dojeżdża do stacji metra Opera. Z Orly można się też wydostać metrem o nazwie Orlyval.

W Paryżu

Paryż to wspaniałe miasto, żeby dostać się z jednego do drugiego miejsca będzie niezbędne korzystanie z komunikacji miejskiej: autobus, metro, RER. Firma , która nadzoruje transport publiczny w Paryżu nazywa się RATP.

Na stacjach metra może być nieprzyjemnie w godzinach szczytu, ale możesz z niego skorzystać i tak na przyklad, żeby odwiedzić  niektóre ciekawe stacje. Nie przegap stacji: Abbesses, Arts et Métiers, Palais Royal i Pont Neuf.

Możesz także zwiedzić Paryż łodzią, wzdłuż Sekwany. Przy sprzyjającej pogodzie należy bezwzględnie wybrać się na spacer lub przejażdżkę rowerem. Wypożyczalnie rowerów mają swoje terminale na terenie całego miasta- Vélib działa doskonale. Jeśli zamierzasz odwiedzić wiele miejsc Paryża w ciagu kilku dni, zaleca się zakup pakietu biletów oferowanego przez RATP “Paris Visite”. Ten pakiet jest ważny przez 1, 2, 3 lub 5 kolejnych dni, w strefach 1 do 3 lub od 1 do 6, kosztuje między 9-50 euro, w zależności od wyboru planu. Istnieją także inne opcje, aby dostosować się do twoich potrzeb zapytaj w recepcji po przyjeździe jaki plan jest najbardziej optymalny dla ciebie. Metro w Paryżu jest bardzo dobrze rozwinięte i oferuje dostęp do wszystkich atrakcji w dość szybkim czasie.

Tylko jesli znasz dobrze Paryż, lub masz przewodnika decyduj sie na podróż samochodem.

Zakwaterowanie w Paryżu

Od prostego schroniska młodzieżowego do pięciogwiazdkowych hoteli, poprzez bed & breakfast, znajdzie się w Paryżu coś dla każdego i na każdą kieszeń.
Na naszej stronie znajdziesz (w prawym menu) wybór schronisk oraz inne rodzaje zakwaterowania w najbardziej polecanych dzielnicach Paryża. Jedno kliknięcie pozwala dokonać rezerwacji!

Aby zobaczyć pełną listę schronisk młodzieżowych i zrobić rezerwację, przejdź do naszej listy.

Rezerwuj hostel na jutrzejszy wyjazd lub następny urlop

Pobierz darmową aplikację do rezerwacji hosteli.