Hostele i schroniska - Los Angeles

Co powiedzieć o Los Angeles … Miasto Aniołów, powszechnie znane jako LA? Po pierwsze, trzeba wiedzieć, że to miasto Kalifornii o populacji ponad 10 milionów mieszkańców, jest drugim co do wielkości miastem w Stanach Zjednoczonych. Głównym językiem jest angielski, a walutą jest dolar amerykański. Miasto ma łagodny klimat przez cały rok. Latem średnia temperatura wynosi 24 ° C, a zimą około 10 ° C. Rzadko pada, ale zwykle opady deszczu są gwałtowne. Pomimo, że klimat może się wydawać idealny, nad Los Angeles w okresie letnim zbyt często unosi się smog, co może powodować problemy oddechowe u osób, które są na to wrażliwe.

Transport

Jeśli przylatujesz do Los Angeles, ważne jest, aby pamiętać, że Port lotniczy (Los Angeles International Airport – LAX) znajduje się ok. 20 km od centrum. Będziesz musiał wziąć taksówkę lub wynająć samochód, aby dostać się do hostelu. Los Angeles jest bardzo dużym miastem, jest niemozliwe zwiedzenie go na piechotę. Jest metro, które może być przydatne, ale wciąż jest słabo rozwinięte (tylko 5 linii), oraz sieć autobusów, które są dość powolne. Ponieważ transport publiczny nie jest bardzo skuteczny, jest wysoce zalecane abyś wynajął samochód na czas pobytu dzięki czemu bedziesz mógł poruszać się między hotelem i różnymi atrakcjami miasta. Niektóre hostele oferują usługę nawetek, nie wahaj się zapytać. Ze względów bezpieczeństwa, ponieważ niestety City of Angels nie jest zamieszkane przez aniołów, nie zostawiaj nic w wynajętym samochodzie i nie idź do miasta po zmroku.

Noclegi

Znajdziesz wiele hosteli w przystępnych cenach w różnych dzielnicach Los Angeles, będziesz zaskoczony niezliczoną liczbą różnych miejsc. Pamiętaj, aby wybrać hostel dostosowany do twoich  gustów i potrzeb, dzieki czemu twój pobyt będzie komfortowy i … niezapomniany! LA to kosmopolityczne miasto (jest tu reprezentowanych ponad 140 narodowości), dzięki czemu można cieszyć się amerykańskim jedzeniem lub bardziej egzotycznymi daniami dostosowanymi do gustu i nastroju. Ilość restauracji jest ogromna, dlatego, gdziekolwiek jesteś, zawsze znajdziesz coś dobrego do jedzenia i zaspokoisz pragnienie!