Nocne życie we Florencji

Reputacja kuchni włoskiej nie ma sobie równych,  we Włoszech jada się bardzo dobrze a w szczególności we Florencji. Toskańska oliwa z oliwek otula zapachem wszystkie posiłki! Ceny są zróżnicowane, ale jak wszędzie, unikaj obszarów popularnych wśród turystów i wybieraj pizzerie i trattorii, gdzie możesz ograniczyć swoje wydatki. Inną opcją, jeśli budżet jest napięty, są tak zwane happy hours oferowane głównie w barach i sklepach winiarskich, gdzie w cenie za kieliszek Chianti oferowane są różnego rodzaju przekąski.

Oprócz kuchni włoskiej, dania kuchni międzynarodowej są stosunkowo ograniczone.

Dzielnice, gdzie można znaleźć najlepsze jedzenie w rozsądnej cenie to: Santa Croce, Piazza Santo Spirito i okolice Santa Maria Novella.

Życie nocne i drinki

Florencja jest miastem uniwersyteckim, gdzie można wyjść późno w nocy. Koszty zależą od okolicy jaką wybieramy, ale ogólnie kieliszek wina będzie kosztować nie więcej niż 5 EUR. Jak to często ma miejsce we Florencji, siedząc na patio baru czy restauracji będzie Cię kosztować więcej niż w środku, ale trudno jest odmówić sobie przyjemności z kosztowania słodkiego, letniego wieczóru.

Większość barów znajdują się po stronie Piazza Santa Croce, Piazza della Signoria. Oltrarno, w południowej części miasta, to miejsce gdzie możesz  tańczyć do białego rana.

Jeśli nie chcesz pić, wieczorny spacer po ulicach miasta odsłoni uroki Florencji z innego punktu widzenia, bardzo romantycznego miasta.