Atrakcje Florencji

Spacerowanie ulicami historycznego centrum Florencji, jest oczywiście istotne, ale największe skarby miasta nie zawsze są widoczne z zewnątrz. Powinieneś mieć co najmniej dwa dni, aby odwiedzić liczne muzea. Oto kilka pomysłów na niezbędne miejsca do zobaczenia i rzeczy do zrobienia.

Most Vecchio i sklepy
Słynny most, który przecina rzekę Arno ma tą specyficzną cechę , że wzdłuż niego znajdują się sklepy. Sa to najczęściej sklepy z biżuterią, jeśli budżet nie pozwala Ci na zakup takiej pamiątki, nadal jest to znakomite miejsce na spacer.

Piazza del Duomo, Campanile di Giotto oferuje dosłownie zapierające dech w piersiach widoki na miasto – musisz wspiąć się po schodach z 414 stopni!

Galleria dell’Accademia
Kto nie widział przynajmniej jednego zdjęcia “Dawida” Michała Anioła? Słynny posąg znajduje się w Gallerii dell’Accademia, która jest jednym z najbardziej znanych muzeów we Florencji, naprawdę warto ją odwiedzić. Muzeum otwarte jest codziennie oprócz poniedziałku w godzinach 8:15 rano do 18:50. Cena 6,50 euro.

Galleria degli Uffizi
Galerię Uffizi trzeba zobaczyć, nawet jeśli nie jesteś fanem muzeów. “Narodziny Wenus i Wiosny” Botticellego, “Zwiastowanie” Leonardo da Vinci i wiele innych dzieł znanych na całym świecie zachowało się w tym muzeum. Zalecana jest rezerwacja biletów z wyprzedzeniem, aby uniknąć długich kolejek, kupując je online płacisz za usługę dodatkowe 3 euro.

Piazza della Signoria
Jest to jedno z najbardziej znanych miejsc we Florencji, w którym mieści się Palazzo Vecchio i wejście do galerii Uffizi. Można też tu zobaczyć kopię słynnego marmurowego posągu “Dawida” Michała Anioła.

Aby zobaczyć liczne kościoły w mieście warto poświęcić na to cały dzień …

Już nigdy więcej nie będziesz musiał pamiętać o drukowaniu potwierdzenia rezerwacji.

Pobierz darmową aplikację do rezerwacji hosteli.