Nocne życie w Dublinie

Pewnie sobie wyobrażasz, że wyjście w Dublinie i znalezienie baru nie jest problemem !

Znalezienie pubu na drinka w Dublinie nie jest z pewnością trudne, ale może być bardzo kosztowne. Na przykład, piwo zwykle kosztuje € 4-5. Jednakże ceny spadły w ostatnich latach w wyniku wprowadzenia zakazu palenia w barach. Właściciele barów szukaja klientów za wszelką cenę.

Jeśli szukasz tradycyjnego pubu z muzyką celtycką i gęstym piwem , będziesz miał spory wybór, ale pamiętaj, że w większości przypadków będziesz otoczony przez turystów, a nie mieszkańców.

Jeśli chodzi o kluby to jest tu ogromny wybór, ale uważaj na sposób ubioru, Irlandczycy są bardzo surowi jesli chodzi  o “dress code”. Nie do przyjecia są trampki. W związku z tym postaraj się dobrze ubrać, jeśli chcesz uniknąć niewpuszczenia.

Jeżeli, na twoje nieszczęście, nie lubisz piwa i szukasz jakiś rozrywek nie związanych z alkoholem, nie martw się. Istnieje wiele kin, a mieszkańcy Dublina są znani z bycia jednymi z największych fanów dużego ekranu. Teatry są także popularne, można zobaczyć sztukę za 10-25 euro.
Miłosnicy kina będą zachwyceni Irlandzkim Instytutem Sztuki Filmowej, 6 Eustace Street Temple Bar, Dublin 2.

Dzielnica Temple Bar na południe od rzeki Liffey oferuje największe stężenie restauracji, co oczywiście oznacza, że jest tu największe nasilenie ruchu turystycznego, więc nie znajdziesz tu za wiele tanich restauracji.

St George jest dobrą alternatywą z niedrogimi restauracjami.

Jeśli jesteś znudzony tradycyjnymi posiłkami Irlandii i szukasz dania kuchni międzynarodowej, nie będziesz zawiedziony. Restauracje indyjskie, tajskie, azjatyckie i inne można spotkać wszędzie. Istnieje również wiele włoskich restauracji wzdłuż Chatham St w kierunku St Graffton, oferują posiłki około 10 euro.

Pomocne wskazówki jak tanio jeść: jedz kolację przed  19:30 aby skorzystać  z “early bird” menu, tańsze niż  normalne menu.