Hostele i schroniska - Dublin

Stolica i największe miasto Irlandii, jest zamieszkane przez ponad 500.000 osób (1,5 mln więcej w Greater Dublin). Ludność jest stosunkowo młoda, około 50% Dublińczyków jest poniżej 30 roku życia. Znajdujący się na wschodnim wybrzeżu Irlandii Dublin jest podzielony na dwie części przez rzeką Liffey. Centrum nie jest zbyt duże i bardzo łatwe do przejścia na pieszo. W ciągu 10 minut można dotrzeć z głównej ulicy na północnym brzegu- O’Connell Street do Grafton Street, głównej ulicy na południowym brzegu.

Językiem urzędowym jest język angielski, choć Gaélique jest nadal powszechne w Irlandii, a walutą euro.

Transport

Jeśli przylatujesz samolotem na lotnisko w Dublinie, jesteś tylko 10 km na północ od miasta. Do centrum można dojechać taksówką lub skorzystać z jednego z wielu autobusów na trasie, w tym systemu publicznego. Należy pamiętać, że nie ma pociągów w tej części miasta.

Gdy jesteś już w mieście, choć jest to możliwe i bardzo łatwe po prostu spacerować, Dublin oferuje różne rodzaje transportu, takie jak autobusy (nazywane po prostu Dublin Bus), pociągi (DART) lub tramwaje (Luas)- tylko dwie linie. Kolejne linie są planowane na przyszłość.

Obecnie różne systemy transportu są integrowane. Kupując Smartcard, której granice zaczynają się rozpowszechniać na całe miasto, masz dostęp do autobusu lub tramwaju w tej samej cenie.

Taksówka jest również dobrym rozwiązaniem, ale szczerze mówiąc, są one bardzo trudne do znalezienia w nocy. W zależności od tego, gdzie jesteś, może być łatwiej po prostu się przejść.

Wreszcie, jeśli jesteś dobrze wyposażony i nie w deszczową pogodę, to świetnym sposóbem na zwiedzanie miasta jest rower. Dublin niedawno dołączył do miast, które oferują wypożyczalnie rowerów, usługę podobną do Velib w Paryżu, tutaj zwane Dublinbikes.

Rezerwuj hostel na jutrzejszy wyjazd lub następny urlop

Pobierz darmową aplikację do rezerwacji hosteli.