Nocne życie w Berlinie

Jedzenie w restauracjach w Berlinie

Jedzenie w Berlinie nie kosztuje drogo. Dzielnice turystycze są oczywiście droższe, takie jak Unter den Linden w Mitte, ale są inne dzielnice gdzie można zjeść tanio. Mitte jest obszarem, który należy unikać, jeśli twój budżet jest ograniczony.
Berlin oferuje różne rodzaje kuchni, z silnymi wpływami z Bliskiego Wschodu i Azji. Nie przegap spaceru po targach na świeżym powietrzu!
Konieczny do sprawdzenia jest  tradycyjny brunch w Berlinie. Zorientujesz się, że jada się tu bardziej na słono, niż na słodko. Niemiecka kiełbasa jest uwielbiana przez fanów parówek. Specjalna z Berlina, “curry Wurst” kiełbasa curry jest bardzo smaczna i znajduje się w restauracji i na wielu straganach ulicznych. Najbardziej znana curry Wurst serwowana jest na stacji pociągu Eberswalder Strasse , U2. Mięsu towarzyszą zazwyczaj kapusta i ziemniaki.

Napoje w Berlinie

Berlin to miasto tętniące życiem i modne, jest tu wiele miejsc gdzie można wybrać sie na drinka albo potańczyć.
Tą częścią miasta, która oferuje największy wybór w klubach nocnych jest prawdopodobnie Oranienburgerstrasse w Berlinie Wschodnim, jak i dzielnica Prenzlauer Berg. Dla miłośników piwa, polecamy spróbować specjalności Berlina- Berliner Weisse. To jest gorzkie piwo pszeniczne, fermentowane w butelkach. W lecie, należy również spróbować “Weisse mit Schuss” (z pszenicy z dawką syropu malinowego), bardzo orzeźwiające!

Nie lubisz alkoholu? Są jeszcze inne rzeczy do zrobienia w Berlinie. Na przykład, odwiedź jedną z trzech oper w mieście, lub jedno ze 130 kin i teatrów. Należy również pamiętać, że słynny festiwal filmowy w Berlinie- Berlinale, odbywa się corocznie w lutym.

Idź potańczyć w Berlinie.

Jeśli masz zamiar pójść potańczyc po wypiciu kilku drinków, nie spiesz się – zabawa zacznie sie dopiero koło 1 nad ranem!

Już nigdy więcej nie będziesz musiał pamiętać o drukowaniu potwierdzenia rezerwacji.

Pobierz darmową aplikację do rezerwacji hosteli.