Atrakcje Berlina

Berlin to miasto naznaczone historią. Nie można odwiedzić Berlina, nie spedzając chwili na spacerze wzdłuż pozostałości po “Wall of Shame”, muru berlińskiego, symbolu teraz odległej przeszłości. Otwarta przez ponad 20 lat, “żelazna kurtyna” jest sprzedawana w małych kawałkach turystom! Ściana prawie zniknęła, ale miasto ustawiło 29 paneli informacyjnych na trasie tej historycznej wędrówki.
Dla tych, którzy są pasjonatami tej części historii Berlina, istnieje ściana muzealna, która znajduje się na Checkpoint Charlie, który był granicznym punktem między Berlinem Zachodnim i Berlinem Wschodnim. W muzeum znajduje się stała wystawa o historii muru.
Adres: Friedrichstraße 43-45, D-10969 Berlin-Kreuzberg
Można również udać się do ośrodka dokumentacji, który oferuje imponujące archiwum na temat historii Żelaznej Kurtyny.
Adres: Bernauer Strasse 111, 13355 Berlin-Mitte.

Innym symbolem miasta, którego nie należy pominąć jest Brama Brandenburska, która pochodzi z 1791 roku. Podczas zimnej wojny, znajdowała się ona po wschodniej stronie miasta. Tylko piesi mają dostęp do Bramy i mogą przez nią swobodnie przechodzić.

Jeśli bardziej pociąga cię sztuka, nie możesz pominąć wyprawy na Wyspę Muzeów. To jest wyspa na rzece Spree, znajduje się tam kilka muzeów, w tym Stare Muzeum i Stara Galeria Narodowa. Roboty remontowe planowane są na najbliższe lata, ponieważ niektóre z tych muzeów zostały zniszczone na przełomie lat. Mieści się tam również Katedra Berlińska.

Aby zakończyć wycieczkę, miłosnicy sztuki powinni sie wybrać do East Side Gallery, położonej pomiędzy mostem Oberbaum i Dworcem Wschodnim. Jest to galeria sztuki na wolnym powietrzu, która posiada setki prac różnych artystów z całego świata, którzy zostali zainspirowani upadkiem muru. Muzeum ma 1,3 km długości. Niestety, zanieczyszczenia i graffiti  poważnie uszkodziły tą galerię narodowych pamiatek, ale trwają starania nad przywróceniem jej świetności.

Jeśli chodzi o przyjemne okolice miasta, które trzeba koniecznie odwiedzić wybierz się do Mitte, zwłaszcza od strony Unter den Linden (Champs Elysees w Berlinie). Tam są zabytki, takie jak Reichstag, otwarty w 1894 roku aby miescić niemiecki parlament. Zniszczony przez pożar w 1933 r., został odbudowany w 1999 r. na  planach słynnego architekta Normana Fostera.

Wieża Telewizyjna (Fernsehturm Berlimner), najwyższa wieża w Berlinie, oferuje zapierające dech w piersiach widoki na miasto i jego zabytki, z dwóch platform panoramicznych 203 i 207 metrów nad ziemią. Przekonasz się, że Berlin jest daleki od bycia miastem z betonu, jak można sobie wyobrazić. Tak naprawdę, istnieje tu wiele zielonych terenów. Tylko sama wieża ma 365 metrów kwadratowych terenów zielonych. Zalecamy, aby zarezerwować bilety online, aby uniknąć długich kolejek do odwiedzenia wieży, ponieważ jest ona jedną z najważniejszych atrakcji Berlina.

Kibice piłki nożnej niech koniecznie odwiedzą Stadion Olimpijski w Berlinie, który był gospodarzem Mistrzostw Świata w 2006 roku.

Rezerwuj hostel na jutrzejszy wyjazd lub następny urlop

Pobierz darmową aplikację do rezerwacji hosteli.