Hostele i schroniska - Berlin

Berlin jest ogromny, znacznie większy niż Paryż! W północno-wschodnich Niemczech, Berlin ma 12 powiatów, z których każda ma własny styl i własne śródmieście .

Ostatnie obliczenia podają że, Berlin ma 3,5 miliona mieszkańców i w sumie 5 milionów ludzi pochodzących z 180 krajów.

Językiem obowiązującym jest niemiecki (język angielski jest również często używany), a używaną walutą jest euro.

Poruszanie się po Berlinie

Berlin to miasto tak duże, że nie możesz do wszystkich miejsc dostać się na piechotę- konieczne jest korzystanie z transportu publicznego. Podobnie jak w wielu innych miastach, w Berlinie korzysta się z autobusu, tramwaju lub pociągu (odpowiednik paryskiego RERu). BVG (Berliner Verkehrsbetriebe) zarządza systemem transportu, jednym z najbardziej wydajnych i nowoczesnych w Europie, który jest w ciągłym rozwoju. Tramwaj jedzie przede wszystkim przez wschodnią część miasta. Jeśli czas Ci na to pozwoli, wypożycz rower, bo miasto jest raczej płaskie i oferuje wysoko rozwiniętą sieć szlaków rowerowych, które mogą być bezpiecznie używane. W razie potrzeby, dopuszczony jest przewóz rowerów w pociągu.

Aby przedostać się ze wschodniej do zachodniej części miasta i na odwrót, autobusy 100 i 200 są bardzo praktyczne.

Różne systemy transportu umożliwiają korzystanie z jednego biletu, który kosztuje w zależności od ilości stref. Możesz także kupić karnet dniowy, który umożliwia nieograniczoną podróż danego dnia.

I oczywiście Berlin podzielony przez rzeki Szprewy, można przemierzać statkiem łącząc działalność biznesową z przyjemnością. Możliwe są wszelkiego rodzaju wycieczeki.

Berlin is huge, much bigger than Paris! In north-eastern Germany, Berlin has 12 administrative districts, each with their own style that offers kind of several “downtowns” in Berlin.

On the last count, Berlin had 3.5 million inhabitants and a total of 5 million people originating from 180 countries.

The language spoken is German (English is also frequently spoken), and the currency used is the euro.