Hostele i schroniska - Barcelona

Plaza Real Barcelone

Drugie miasto w Hiszpanii, dostatnie i tętniące życiem, stolica prowincji Katalonii zajmuje około 490 kilometrów kwadratowych z 1,5 mln osób. Położona wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego, jest głównym hiszpańskim centrum nie tylko ze względów ekonomicznych, ale również ze względu na swoją kulturalną i turystyczną wyrazistość.
Dwoma językami powszechnie używanymi w Barcelonie są kastylijski (hiszpański) i kataloński. Znaki i plakaty są napisane w języku katalońskim, ale jeśli rozmawiasz z ludźmi w języku hiszpańskim oni odpowiadzą Ci w tym samym języku. Walutą jest Euro.

Poruszanie się po Barcelonie

Większość ludzi porusza się po Barcelonie metrem, autobusem lub taksówką. Najbardziej praktycznym i najprostszym środkiem transportu jest metro, które pozwala dotrzeć do oddalonych od centrum atrakcji, takich jak Park Guell.
Jeśli planujesz podróżować metrem kilka razy dziennie zamiast kupować pojedynczy bilet, bardziej opłaca się kupić turystyczny pass na kilka dni. Ponadto, karty te są ważne zarówno w autobusach, jak i w metrze. Można również kupić zestaw 10 biletów, który jest tańszy, niż kupując 10 pojedynczych biletów.

Istnieją również piętrowe “hop-on hop off ” autobusy, który dowiozą Cię do wszystkich głównych atrakcji miasta. Jeden bilet, zakupiony w jednym z wielu miejsc w mieście pozwoli Ci jeździć cały dzień i “wskakiwać i wyskakiwać” z autobusu kiedy chcesz.

Śródmieście, Dzielnica Gotyckiea  są najczęściej zwiedzane na piechotę, jak również Las Ramblas.