Hostele i schroniska - Miasto Quebec

Quebec City by Sue Byford

Quebec City by Sue Byford

Stolica kanadyjskiej prowincji, której nosi imię, Quebec jest miastem, którego urok dorównuje jedynie pięknu krajobrazów. Biorąc swoją nazwę od języka Algonquin, Quebec oznacza “gdzie zwęża się rzeka”, co oczywiście odnosi się do majestatycznej rzeki Świętego Wawrzyńca, na której wałach jest zbudowane miasto.

To piękne miasto, założone w 1608 przez Samuela de Champlain, przenosi nas z powrotem do pełnej wrażeń przeszłości tej kolonii pierwotnie zwanej “Nouvelle-France”, która do dziś jest kolebką języka francuskiego w Ameryce Północnej. Jedyne obmurowane miasto na północ od Meksyku, Quebec zauroczy cię swoimi zabytkowymi budynkami, z których niektóre zostały przekształcone w schroniska, jak również rozległymi zielonymi terenami.

Miasto Quebec liczy około 508.000 mieszkańców zamieszkujących sześcć gmin. Głównym językiem jest francuski, a walutą jest dolar kanadyjski. W zakresie gastronomii, można znaleźć restauracje we  wszystkich smakach, które są zazwyczaj otwarte przez cały dzień i na wieczór. Czy chcesz zjeść 5-daniowy posiłek lub po prostu przekąsić szybki lunch zawsze znajdziesz miejsce, które łatwo dostosujesz do własnych upodobań i budżetu. Niektóre hostele oferują nawet posiłki, zapytaj obsługę!

Miasto Quebec jest często określane “wioską”. Jest jednak tak duży, że trzeba korzystać z  transportu aby dostać się z jednego miejsca na drugie.

Miasto Quebec ma bardzo skuteczną sieć transportu publicznego (Réseau de la Capitale de Transport). Ponad 500 autobusów obsługuje obszar miasta, co czyni ją drugą co do wielkości siecią transportu publicznego w prowincji. Dla tych, którzy wolą wziąć taksówkę, kilka firm chętnie zabierze Cię bezpośrednio do drzwi twojego hostelu i zabierze potem do miejsca docelowego.

Podróżowanie samochodem w Mieście Quebec jest również stosunkowo łatwe. Znaki drogowe są jasne, a korki stosunkowo rzadkie.

Już nigdy więcej nie będziesz musiał pamiętać o drukowaniu potwierdzenia rezerwacji.

Pobierz darmową aplikację do rezerwacji hosteli.