Nocne życie w Amsterdamie

Amsterdam de nuit

Dziennych atrakcji nie brakuje w Amsterdamie, ale na niedobór nocnych też nie można narzekać. Być może już wiesz, że korzystanie z nocnego życia miasta jest koniecznością. Wróć do hostelu późnym popołudniem na drzemkę, jeśli to konieczne, ale skorzystaj z nocnego życia w Amsterdamie!

Jeśli lubisz tańczyć, znajdziesz tu liczne renomowane nocne kluby. Skupiają się one w dzielnicach Rembrandtplein i Leidseplein, ale istnieją również w innych częściach miasta.

Można tu znaleźć szeroki wybór restauracji serwujących żywność ze wszystkich krajów. Ponadto, można zjeść zupełnie tanio w Amsterdamie. Niektóre kioski, sprzedawcy uliczni i bary serwują przekąski, które kosztuje mniej niż 5 €.

Nocne życie  może być drogie w dzielnicach bardziej turystycznych, jak zawsze. Możesz się spotkać z dużą różnicą cenową za tą samą szklankę Heinekena, w zależności gdzie jesteś. Takie atrakcje turystyczne jak Plac Dam, Red Light District, ulica Damrak naprzeciwko Dworca Centralnego, Rembrandtplein i Leidseplein mają w ofercie duży wybór barów i restauracji, więc próbuj ale z umiarem! Najprawdopodobniej spotkasz wiele studenckich grup, które przyjeżdżają tu imprezować w weekend.

Warto pamiętać, że jeśli nie jesteś fanem alkoholu i wolisz marihuanę, Amsterdam jest miejscem, gdzie należy spędzić wakacje. Tutaj jest legalne kupienie marihuany na własny użytek. Można ją znalaeźć w tzw. coffeeshops, których jest wiele i dobrze prosperujących w starej części miasta, pomiędzy Central Station i placem Dam.

Vondelpark jest 47 hektarowym parkiem miejskim położonym na zachód od placu Leidseplein, gdzie znajduje się odkryta scena, na której odbywają się wszelkiego rodzaju spektakle teatralne i muzyczne w okresie letnim.

Rezerwuj hostel na jutrzejszy wyjazd lub następny urlop

Pobierz darmową aplikację do rezerwacji hosteli.