Atrakcje Amsterdamu

Musée van Gogh

Amsterdam można odwiedzać przez cały rok, ale jesienią i zimą jest bardzo szaro, deszczowo i wiatr bywa bardzo silny. W tym czasie, można skupić się na działalności wewnątrz.

Dziedzictwo kulturowe Amsterdamu jest imponujące, ale miasto ma mało znanych zabytków. Jego główną atrakcją kulturalną są muzea. Pamiętaj, aby odwiedzić świątynię poświęconą malarzowi Van Goghowi oraz dom, w którym mieszkał malarz Rembrandt  w latach 1639 – 60 i gdzie wystawionych jest wiele jego dzieł.

Również bardzo popularne są zalesione obszary miasta. Amsterdamse Bos, ogromny las posadzony w latach 30-tych, można przejść na piechotę lub przejechać sie po nim na rowerze.

Można również spędzić wiele godzin spacerując, pływając łodzią po kanałach i jeżdżąc na rowerze, jak robią to mieszkańcy miasta. Możesz też po prostu zrelaksować się w jednej z wielu kawiarni w mieście. Atmosfera jest miła i przyjazna, a życie w mieście bardzo dynamiczne.

Ogólnie rzecz biorąc, dostęp do atrakcji Amsterdamu jest dość drogi, między 7 a 10 €, dlatego, jeśli masz zamiar zobaczyc wiele miejsc, zalecamy zakup Amsterdam I Pass, który oferuje wiele zniżek oraz nieograniczony dostęp do transportu (Więcej informacji na naszej stronie głównej).

Stare Miasto, choć bardzo turystyczne, jest absolutnie warte odwiedzenia.

Jeśli spacerujesz po Starym Mieście, niezwykła dzielnica czerwonych latarni może wymusić zmianę twoich planów, jeżeli nie została już wcześniej przewidziana w programie zwiedzania. Artystyczna sceneria tego miejsca oraz obfitość legalnej prostytucji zwracają uwagę. Jeśli chcesz zobaczyć dzielnicę czerwonych latarni w pełni rozkwitu, najlepszą porą na zwiedzanie jest zmierzch, tuż przed zmrokiem.

Użyj opcji "Zaprowadź mnie do mojego hostelu" i już się nie zgubisz

Pobierz darmową aplikację do rezerwacji hosteli.