Hostele i schroniska - Amsterdam

Amsterdam

Stolica Holandii, Amsterdam nie jest bardzo dużym miastem (ma nieco ponad 200 km2), ale posiada to co potrzebne, aby zadowolić wszystkich począwszy od młodych turystów do rodzin z dziećmi.

Mieszkańcy Amsterdamu mówią po holendersku, ale wielu z nich mówi także doskonale po angielsku. Podobnie jak w większości krajów europejskich, obowiązującą walutą jest Euro.

Architektura Amsterdamu, gdzie nowoczesne budynki stoją obok bardziej tradycyjnych konstrukcji, sprawia, że jest to bardzo przyjemne miasto do odwiedzenia. Oprócz wielu parków, muzeów i licznych atrakcji, znajdziesz wielką przyjemność w wędrówkach po mieście ze swojego hostelu.

Niewielka powierzchnia miasta sprawia , że łatwo go zwiedzić. Można w miarę szybko zapoznać się ze starym miastem i przyległą dzielnicą Red Light, a następnie przejść do dzielnicy muzeów, która znajduje się dalej na południe.

Transport

Bez linii brzegowej, Amsterdam to miasto idealne do poruszania się na rowerze. Jeśli masz  samochód wkrótce po przyjezdzie zapewne zdecydujesz, że chce zostawić go na parkingu na czas pobytu.
Połowa mieszkańców Amsterdamu jeździ na rowerach. Można je wynająć w różnych częściach miasta. Upewnij się, że przestrzegasz zasady ruchu drogowego i oglądaj się na wielu pieszych i uważaj, tramwaje mają pierwszeństwo!

Istnieje również dzielnica zupełnie bez samochodów o nazwie GWL , w pobliżu centrum miasta.

Jeśli potrzebujesz przemieścić sie na dłuższy dystans, lub jeżeli jesteś po prostu zmęczony, transport miejski jest bardzo dobrze rozwinięty. Istnieje kilka linii tramwajowych przejeżdżających przez miasto, nie licząc lini autobusowych i linii metra. Te trzy rodzaje transportu, które są zarządzane przez tę samą firmę (GVB) oferują bilet, który można wykorzystać w dowolnej kombinacji.

Aby tanio podróżować i korzystać z atrakcji miasta najlepiej zaopatrzyć się w Amsterdam I Pass. Można go kupić na pobyt 1, 2 lub 3 dniowy, i oferuje on nie tylko nieograniczony dostęp do transportu publicznego, ale także darmowy wstęp do trzydziestu muzeów, plus 50 ofert specjalnych, takich jak na przykład spływ rzeczny. Kosztuje od 38-58 euro, w zależności od czasu trwania. Kartę można nabyć w trybie online, w biurach turystycznych, na lotniskach i dworcach kolejowych.

Nie wybieraj się w podróż bez rezerwacji noclegu! Jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś, natychmiast skorzystaj z naszej oferty hosteli w Amsterdamie! Oferujemy szeroki wybór zakwaterowania w dobrej cenie.

Już nigdy więcej nie będziesz musiał pamiętać o drukowaniu potwierdzenia rezerwacji.

Pobierz darmową aplikację do rezerwacji hosteli.