Centre Georges Pompidou -

Centre Georges Pompidou à Paris

Nieopodal swojego hostelu możesz znaleźć Centre Georges Pompidou, znane również jako Beaubourg, które zostało skonstruowane w 1970 roku, pod przewodnictwem prezydenta Georgesa Pompidou. Architektura obiektu- rewolucyjna jak na tamte czasy- jest obecnie stałą częścią wizerunku Paryża.

Celem tego miejsca jest konsolidacja i udostępnianie różnych form kultury życia publicznego, takich jak sztuka współczesna, muzyka, grafika i projektowanie.

W Centrum Pompidou znajduje się również bogata biblioteka publiczna. Została zbudowana, aby przyciągnąć i zaimponować odwiedzającym oraz ukazać kulturowe bogactwa oferowane przez centrum i Paryż. Wiele wystaw odbywaja się tutaj regularnie. Nie zapomnij spędzić kilka godzin w Centre Pompidou w czasie swojego pobytu w Paryżu i hostelu.

Wskazówki dojazdu:

Centrum Pompidou znajduje sie w czwartej dzielnicy Paryża, w pobliżu Les Halles. Jest łatwo dostępny publicznymi środkami transportu. Najbliższa stacja metra to Rambuteau, a także Hotel de Ville, Châtelet są również bardzo blisko. Kursuje także kilka autobusów.

Centrum jest czynne każdego dnia z wyjątkiem wtorku.  Muzeum i wystawy są otwarte od godziny 11:00 do 21:00. Godziny ulec zmianie w przyadku specjalnych wydarzeń kulturowych.

Biblioteka jest czynna od poniedziału do piątku (poza wtorkiem) od 12:00 do 22:00, w weekendy od 11:00 do 22:00.

Co do kosztów biletów, ceny wahają się w zależności co chcesz zobaczyć. Istnieje możliwość zakupu biletów przez internet.

Dodatkowe informacje możesz uzyskać w swoim hostelu.

Centre Pompidou w Paryżu jest jednym z muzeów, które jest dostępne dla posiadaczy “Paris Museum Pass”. Ten bilet dla wszystkich entuzjastów sztuki, pozwala na szybki dostęp do 60 muzeów i pomników w Paryżu i Ile de France, za cenę 32 euro za 2 dni, lub 64 euro za 6 dni.

Jeśli chcesz zakwaterować się w pobliżu Centre Pompidou, sprawdź naszą selekcję hosteli i małych hoteli.