ZOO w Berlinie -

Zoo de Berlin

Amatorzy pieszych wycieczek, wielbiciele zwierząt i lokatorzy hosteli, nie przegapcie parku zoologicznego w Berlinie!! Jest to najstarsze ZOO w Niemczech, gdzie można zobaczyć największą różnorodność zwierząt: nie mniej 1400 gatunków! Znajduje się tam również kilka gatunków zagrożonych, takich jak panda.

ZOO posiada również swoje akwarium, które może być zwiedzone odzielnie, w każdym razie powinno być częscią twojej trasy. Doskonała wycieczka na deszczowe popołudnie! Jeśli będziesz miał wystarczająco dużo szczęcia, możesz nawet trafić na porę obiadową niektórych gatunków. Plan jest wywieszony przy wejściu do akwarium.

Ponieważ park jest stosunkowo stary (założony w 1844 roku), jest wart odwiedzenia, nie tylko ze względu na zwierzęta, ale również walory architektoniczne.

Przydatne informacje:
Berlińskie ZOO otwarte jest codziennie od godziny 9:00 rano do 19:00 wieczorem w ciągu lata. W zimie jest czynne do 17:00, a akwarium zamykane jest godzinę później- o 18:00 w lecie i zimie.

Cena biletu wstępu do ZOO wynosi 12 euro, taką samą cenę zapłacisz za bilet do akwarium, ale możesz zaoszczędzić kupując bilet do obydwu atrakcji za cenę 18 euro. Są dostępne zniżki dla dzieci w cenie 6 i 9 euro. Możesz zakupić bilety wcześniej na stronie internetowej ZOO, które są ważne do końca roku.

Wskazówki dojazdu:
Adres :Hardenbergplatz 8
Możesz dojechać do ZOO środkami publicznego transportu:
Pociąg: S5 + S7 + S75 + S9
Metro: Stacja Zoologischer Garten (U2 + U12 + U9) lub Stacja Kurfürstendamn (U9 + U15)
Informacja dla kierowców: zoo jest doskonale oznakowane i jest położone w pobliżu dwóch płatnych parkingów (trudno jest znaleźć darmowe miejsce parkingowe w okolicy): Nürnberger Straße Budapester Straße.

Dodatkowe informacje możesz uzyskać w swoim hostelu.

Cenimy Twoją opinię! Jeśli zwiedziłeś już ZOO w Berlinie zostaw swój komentarz.

Użyj opcji "Zaprowadź mnie do mojego hostelu" i już się nie zgubisz

Pobierz darmową aplikację do rezerwacji hosteli.