Pomysł na kolejny zimowy wyjazd: karnawałowe szaleństwo w Niemczech

Umieszczone w 22 kwiecień 2016

Hostele i Schroniska - Karnawałowe szaleństwo w Niemczech

Karnawał w Niemczech rozpoczyna się, jak co roku, w dniu 11 listopada dokładnie o 11.11, a kończy się w Środę Popielcową. A zła wiadomość? Oczekiwałeś z tęsknotą sezonu 2015-16. Dobre wieści? Piszemy ten tekst, aby przekonać cię, aby przyjechać i w przyszłym roku. Namawiamy ciebie, aby podróż na karnawał 2016-17 zaplanować wcześnie, zanim najlepsze hostele będą zajęte — co często się zdarza.

Kiedy i gdzie

Choć sezon karnawałowy trwa mniej więcej przez całą zimę, prawdopodobnie najlepszy moment, aby znaleźć się w centrum wydarzeń są Ostatki, gdy festyny, parady ​​i spotkania i kolorowe stroje dominują się w całym kraju.

Jeśli chodzi o „gdzie”, to urok tego karnawału jest taki, że naprawdę nie ma znaczenia, do jakiej części Niemiec się udasz — tradycyjne obchody i uliczne zabawy znajdziesz w całym kraju, gdziekolwiek byś nie był. Choć można wyróżnić dwie odmiany celebrowania karnawału: jedna wywodząca się z południa Niemiec - Fastnacht oraz Karneval — parady i kostiumy dominujące w zachodniej części kraju zwłaszcza w Nadrenii.

Karneval

Aby znaleźć się w centrum wydarzeń podczas uroczystości Karneval, zarezerwuj hostel w Bonn lub Düsseldorfie, Akwizgran, lub, najlepiej w Kolonii. Kolonia jest prawdziwym sercem obchodów Karneval, gdzie zabawa jest zdominowana przez bale maskowe i kolorowe stroje. Podczas weekendów zabawa wypełnia ulice miasta, a bary otwarte są przez całą dobę dla fantazyjnie ubranych biesiadników. Punktem kulminacyjnym imprezy jest ogromna delifada z okazji Różanego Poniedziałku - Rosenmontag. Wielka parada rozpoczyna się w południowej części miasta, następnie roztańczony pochód opanowuje całe miasto, a jego uczestnicy rozrzucają kwiaty, czekoladki i cukierki — zobacz całą paletę barw przebierańców, którzy opanowują ulice.

Fastnacht

Południowe Niemcy świętują nieco inaczej karnawał — tutaj rozgrywa się Fastnacht. Z mniejszym naciskiem na kwestie religijne, w strojach dominują przebrania za wiedźmy i diabły, którzy swoją zabawą mają odpędzić złe duchy długiej, mroźnej zimy. Wiele rodzin przygotowuje na tę okazję specjalne drewniane maski, które często przechodzą z pokolenia na pokolenie, by co roku ubarwiać pochód.

Małe miasto Rottweil w Badenii-Wirtembergii szczyci się najpiękniejszą paradą z okazji Fastnacht. Głupcy witają się okrzykami radości i wciągają innych do błazeńskiej zabawy. Dla osób z zewnątrz może to przypominać zabawę ludzi — głupców z drewnianymi twarzami wykrzykującymi do błaznów okrzyki bojowe w stylu hu-hu-hu". Jeśli chcesz zobaczyć jak wyglądają tradycyjne obchody „piątej pory roku” odwiedź Rottweil. Rezerwuj miejsca wcześnie najlepiej w pobliskim mieście Schömberg.

Bez względu na to, gdzie wybierzesz się by świętować karnawał, wszystkie uroczystości kończą się punktualnie o północy w Ostatki. Następny dzień, Środa Popielcowa jest początkiem Wielkiego Postu i tym samym początkiem ważnego okres — postu przed Wielkanocą.