Najlepsza komunikacja autobusowa na świecie... w Argentynie

Umieszczone w 29 marzec 2016

Jeśli masz zamiar wyruszyć z plecakiem po Argentynie, po drodze zobaczysz wiele autobusów. Ale jeśli na myśl o podróżach po Argentynie nasuwa Ci się wizja dusznych, gorących autobusów, które wręcz wloką się, a nie dojeżdżają do celu — od schroniska do schroniska — to przemyśl to raz jeszcze — autobusy w Argentynie są lata świetlne przed komunikacją autobusową dostępną w wielu miejscach w Azji czy Afryce. Wypadają nawet lepiej w porównaniu z autobusami w Europie czy USA. Kraj ten może się poszczycić zaawansowaną siecią autobusową, z krótko- i długodystansowymi usługami dostępnymi we wszystkich województwach, i autobusami docierającymi do krajów ościennych. Pewnie, że podróż koleją lub samolotem zabrałaby mniej czasu, ale to właśnie podróż autobusem daje możliwość, aby cieszyć się niezwykle piękną scenerią Argentyny ...

Wystarczająco wygodne, by podróżować nocą

Wiele autobusów długodystansowych jest wyposażonych w rozkładane fotele i kursuje w nocy, co sprawia, że twoja podróż po tym kraju jest po prostu łatwiejsza. Więc wcale nie myśl o autobusach jak o środkach transportu, a korzystaj z niego jak z pokoju hotelowego — zakwaterowanie i transport w jednym. Poza tym budzisz się co dzień w innym miejscu.

Trzy typy autobusów długodystansowych

Semi-cama: Wygodne fotele z oparciem na ręce i nogi, autobusy powinny mieć klimatyzację, toaletę i powinny być serwowane napoje
Cama-ejecutivo: Te same wygody jak w przypadku semi-cama, ale z większymi, wygodniejszymi siedzeniami, które można jeszcze bardziej rozłożyć.
Cama suite: siedzenia można rozłożyć prawie na płasko, dlatego warto wybrać ten typ, jeśli planujemy całonocną podróż (jest to także najbardziej kosztowna opcja). Może nawet dostaniesz osobisty system rozrywki.

Jest tanio...

Z reguły, różnica w cenie pomiędzy semi-cama i cama-ejectuivo jest niewielka, więc warto zdecydować się na wygodniejsze rozwiązanie, jeśli jest to możliwe, zwłaszcza jeśli masz zamiar trochę pospać w podróży.

Jakiej ceny należy się spodziewać? Cóż, w przypadku podróży z Buenos Aires do Mendozy (patrz poniżej) w komfortowej wersji to koszt 1000-1500 pesos (250 zł- 350 zł). Niższą cenę oferuje semi-cama na trasie o średniej długości, wyższe ceny są w pierwszej klasie cama suite. Plataforma10.com jest wygodnym źródłem do sprawdzenia rozkładów jazdy i ceny.

Popularne trasy

Z Salta do Buenos Aires

Chociaż jest to 18 godzin jazdy autobusem od Buenos Aires do miasta Salta — stolicy prowincji Salta — będziesz bardzo zadowolony z tej podróży. Korzystanie z usług takiej firmy jak Andesmar, jest dobrym wyborem dla głodomorów, gdyż w autobusach serwowane są bezpłatne posiłki, jest też duży wybór napojów (alkoholowych i bezalkoholowych), A przestronne, rozkładane fotele, są dostosowane do długości podróży.

Salta

Iglesia San Francisco

Po drodze znajduje się kilka przystanków dlatego warto rozprostować nogi i zaczerpnąć świeżego powietrza, a przekąski kupić na dworcu autobusowym.

W Salta znajduje się słynne Museo de Arqueologia de Alta Montana (Muzeum Archeologiczne), które prezentuje historię plemion Inków i sąsiaduje z malowniczą katedrą.

Z Buenos Aires do Mendozy

Nieco krócej, bo 14 godzin zajmuje podróż autobusem do miasta Mendoza — stolicy bogatego w wino regionu Mendoza — podróż przebiega szybko i wygodnie a cena, uwzględnia także serwowane na pokładzie napoje i przekąski. Autobusy wyposażone są nawet w łóżka, na których możemy spokojnie pospać.

Oprócz licznych winnic ważną atrakcją regionu jest park Parque Provincial Aconcagua, na którego terenie znajduje się 6962-metrowy szczyt Aconcagua, najwyższy szczyt poza Azją.

Mendoza

Viñedos de Mendoza