Gdzie zjemy najlepsze tacos w Meksyku

Umieszczone w 22 kwiecień 2016

Hostele i Schroniska - Tacos

 

Tacos to chleb powszedni Meksyku. Niedrogie naleśniczki wykonane z mąki kukurydzianej, utrzymują całą populację Meksyku sytą, a i głodny backpacker się naje. Jeśli jesteś przyzwyczajony do ciężkostrawnych, fast foodowych wersji popularnych w Europie i USA, to może być dla ciebie zaskoczenie, jak lekkie jest to danie mimo dość sporego dodatku mięsa (niestety wegetarianie - Meksyk może się dla was okazać nie lada wyzwaniem) posypane kolendrą, z dodatkiem cebuli i salsy. Każdy region ma swój własny styl, ale je wszystkie można spotkać w Mexico City, stolicy nie tylko kraju ale też prawdziwych tacos. Zarezerwuj nocleg w hostelu w Mexico City i podążaj za naszymi wskazówkami by znaleźć najlepsze tacos ...

Krajowe klasyki

 • Tacos guisados ​​są wypełnione gulaszem, który może być zrobiony na wzór kurczaka tinga lub z sosem mole. Guisado są dostępne wszędzie w Meksyku, ale spróbuj je w Las Cazuelas w Zona Rosa, gdzie uznawane są za jedne z najlepszych
 • Wypełnione mięsem gotowanym na patelni, tacos Campechano są popularne w całym Meksyku. Odwiedź Los Panchos w Anzures by je spróbować.
 • Owoce morza i ryby wypełniają tacos w całym regionie nadmorskim. W stolicy, Boca del Rio w San Rafael słynie właśnie z najlepszych tacos z owoców morza

Północ kraju

 • Dostępne na północy kraju tacos a la plancha wypełnione są mięsem gotowanym na węglowym piecu, i je też można spróbować w Mexico City. Polecamy Los Parados w Colonia Roma, jest to dobry wybór.
 • Tacos Chilorio pochodzą ze stanu Sinaloa i charakteryzują się wypełnieniem z mocno przyprawionej wieprzowiny. Spróbuj je w Sonora Grill, restauracji w kilku lokalizacjach na terenie metropolii.

Region centralny

 • Tacos Barbacoa wykonane są z grillowanego mięsa jagnięcego, a tacos birria są wypełnione grillowaną koziną. El Profe w Mercado Jamajka słynie z najsmaczniejszych barbacoa, a za to mieszkańcy ciągną do Santa Barbara w Anzures po odmianę birria.
 • Mixiote tacos są wypełnione baraniną zawiniętą w liście agawy i poddane grillowaniu. Wybierz się do Tacomix w Colonia Roma by spróbować najlepszych.
 • Stan Michoacan obfituje w Carnitas (z wieprzowiną). El Charro w Mercado de Coyoacán jest miejscem gdzie serwują wyśmienite Carnitas tacos.
 • Bardziej odważni degustatorzy powinni spróbować tacos Cabeza, wypełnione mięsem z głowy krowy. Zasmakuj je w Tacos Lolita w Roma Norte.

 

Hostele i Schroniska - Tacos z centrum kraju

 

Południe kraju

 • Cochinita pibil tacos z półwyspu Yucatan, są czerwonej barwy wypełnione mięsem wieprzowym. W Mexico City skosztuj je w El Turix w Polanco.

Prawdziwe meksykańskie oryginały

 • Tacos al pastor czerpią z tacos arabes z Puebla. Mięso opiekane na rożnie shawarma z dodatkiem ananasa to podstawa tego wariantu, który jest najpopularniejszym taco w Mexico City. El Huequito w Centro od pięćdziesięciu lat serwuje te specjały przyciągając zadowolonych klientów.
 • Tacos de canasta, podawane wprost z koszyka rowerowego, są czasami nazywane tacos al vapor, gdyż podgrzewane są na parze. Zatrzymaj jakiegoś rowerzystę lub wybierz się do Los ESPECIALES w Cuauhtémoc by je spróbować.

A w slumsach stolicy królują tacos suadero, które także są prawdziwym meksykańskim przysmakiem. Wykonane z tanich flaków wołowych, dawno opuściły slumsy i wkroczyły również do bogatych dzielnic. Aby skosztować ten prawdziwy smak ulicy wybierz się do Taqueria Jalisco w Cuauhtémoc.