Wskazówki dla bardziej nieśmiałych: jak zawrzeć nowe przyjaźnie w podróży

Umieszczone w 29 marzec 2016

Jeśli jakaś opinia o backpackerach, której zazwyczaj nie kwestionujemy, to to, że są pewni siebie. Każdy, kto wyrusza w nieznane i zdecyduje się na pobyt w pokojach wieloosobowych z całkowicie obcymi osobami, musi być naturalnie pewny siebie i towarzyski.

To brzmi przekonująco, ale to po prostu nie jest prawdą. Wszyscy spotkaliśmy się z turystami, którzy wolę zanurzyć się w dobrej książce o mieście lub wypić kawę w kawiarni tuż za rogiem, niż stale przesiadywać w głośnych barach. Niektórzy z was czytający ten tekst to przecież podróżnicy.

Nawet jeśli jesteśmy spokojni lub nieśmiali, nie powinno to powstrzymać nas przed wyruszeniem w daleki świat i zatrzymaniem się w hostelu. Jeśli rzeczywiście wolisz własne towarzystwo, znajdź mniejsze schroniska, których oferta skierowana jest do rodzin lub par, a unikaj tych z dużymi wieloosobowymi pokojami — na naszej stronie wybór jest ogromny i na pewno znajdziesz coś spokojniejszego.

A jeśli jesteś typem nieśmiałego podróżnika, który nie chce się zaprzyjaźnić, istnieje taktyka, które może pomóc. Oto kilka rzeczy do wypróbowania:

Skorzystaj z oferty pieszej wycieczki lub wyrusz na pub crawl (czyli zaglądanie od pubu do pubu)

Wspólna aktywność sprawia, że ​​rozmawia się o wiele łatwiej. Do tego w podróży masz stały napływ wrażeń do omówienia — nowe doświadczenia, nowe atrakcje, zabawne komentarze przewodników. Nie trzeba szukać dodatkowych tematów, gdyż same się pojawiają w naturalny sposób. Możesz wypróbować takie zwroty "Czy to nie jest niesamowite?" Lub "Jak pięknie!" Dzięki temu uda ci się przełamać lody.

Zadaj pytania otwarte.

Unikaj takich oklepanych zwrotów jak "Jak masz na imię?" I "Skąd pochodzisz?" One są bardzo monotonne i mogą postawić cię w niekorzystnym świetle. Zamiast zadawać pytania, na które uzyskamy jednowyrazową odpowiedź, lepiej poprosić kogoś, by opowiedział o swoich planach na następne dni, zapytać o opinię, lub o to, co udało się mu już zwiedzić.

Poszukaj czegoś, czym możesz się podeprzeć.

Zwracaj uwagę na to, co ludzie noszą na sobie lub przy sobie. Może się to okazać dobrą wskazówką, od czego zacząć rozmowę. Dobrym początkiem rozmowy może być drobny komplement, a odzew może być bardzo przyjazny.

Co za wspaniały aparat! Pewnie robi świetne zdjęcia.
Hej, ten T-shirt jest świetny. Skąd to masz?
Jaki niezwykły naszyjnik / bransoletka. Gdzie to znalazłaś?
Byłeś już w XYZ? Jaka jest twoja opinia o tym?
Zabawne, byłem w [nazwa miejsca na koszulce osoby, z którą rozmawiamy]. Gdzie się zatrzymałeś?

Możesz poruszać się wokół naszych propozymi - upewnij się, że nosisz na sobie lub przy sobie coś, co pomoże innym zacząć rozmowę z tobą.

Niezręczna cisza.

Najlepszym sposobem, aby uniknąć niezręcznej ciszy jest słuchanie i aktywne uczestniczenie w rozmowie. Gdy pojawia się cisza, odwołaj się do czegoś, co zostało powiedziane wcześniej i dalej drąż temat.

Więc studiowałeś historię. Na jakim uniwersytecie?
Więc skakałeś na bungee - Nie wiem, czy ja dałbym radę. Bałeś się?

Nastaw kuchenkę (kiedy nadejdzie odpowiednia pora).

Gotowanie może być cudownym sposobem na nawiązanie znajomości, ale może się to okazać dość tłoczne pomierzenie i trudniej nawiążemy rozmowę. Ale głowa do góry, znajdzie się czas, kiedy w kuchni jest tylko kilka osób i warto to wykorzystać.

Przyjazne stwierdzenie "Hmm jak pięknie pachnie" jest dobre na początek ... ale uważaj by nie wyszło na to, że chcesz załapać się na darmowy posiłek. Rozpocznij własne gotowanie, a może zaproponuj otwarcie butelki lokalnego wina, które właśnie kupiłeś i poczęstuj nim resztę gości. Kto odmówi, podczas gdy ich makaron gotuje się, a wino jest najlepszych dodatkiem do posiłku?

Podaj dalej przepisy i tajniki gotowania, których nauczyła cię twoja mama - i podziel się umiejętnościami z nowymi przyjaciółmi - usiądźcie przy stole w kuchni i zajadajcie razem.

Wspólne wyjście do baru

Tutaj też potrzebne jest wyczucie czasu. Jeśli nie lubisz być częścią wielkiego tłumu, najlepiej nie kieruj się do baru w weekendy. Wyskocz do baru wcześniej niż w godzinach wieczornych lub w ciągu tygodnia. Gdy jest cicho, bar jest doskonałym miejscem, aby spotkać ludzi i w spokoju napić sie drinka. I znowu przygotuj się na rozpoczęcie rozmowy - załóż interesujące ubranie, miej przy sobie ciekawą książkę lub przewodnik.

Sprawiaj wrażenie osoby zainteresowanej sztuką.

Nie chodzi o to byś miał przy sobie sztalugę i zestaw farb. Ale notatnik do szkicowania i ołówek są łatwe do przenoszenia i mogą stanowić dobry punkt wyjścia dla rozmowy. Rozgość się w świetlicy lub na tarasie i rozpocznij rysować. Inni goście zauważą co już narysowałeś, docenią i na tej podstawie łatwiej będzie rozpocząć rozmowę. To samo dotyczy każdej działalności artystycznej lub ręcznych robótek jak robótki na drutach, szydełkowanie, origami...

Uśmiechnij się i bądź szczęśliwym.

I wreszcie, to może być najważniejsza rada. Uśmiech! Gdy się uśmiechasz, ludzie ciepłej o tobie myślą. To takie proste.

Teraz idź dalej. Zbierz się na odwagę i zaczep kogoś. Po rozpoczęciu swoją pierwszej rozmowy reszta przyjdzie o wiele łatwiej, w końcu najtrudniejszy pierwszy krok.