Siedem typów turystów, jakich ZAWSZE spotkasz w hostelu

Umieszczone w 22 kwiecień 2016

1. Wieloletni podróżnik

via GIPHYZdaje się, że był on w tym schronisku od zawsze. Czy on tu się urodził? A może jest to właściciel tylko się do tego nie przyznaje? Skąd ma pieniądze? Nikt tego nie wie, a on roztacza wokół siebie taką aurę mądrości i doświadczenia, że ​​wydaje się niegrzecznie pytać. Nieco starszy od reszty backpackerów w akademiku — choć nie na tyle by się to mogło wydawać dziwne — twierdzi, że zwiedził już cały świat i ma rozczochrane włosy, aby to udowodnić. Nie jest chętny, aby dołączyć do imprezowiczów na całonocne wypady do pubów, ale za to jest zawsze gotowy na długie i głębokiej rozważania na temat podróżowania po świecie. Taki turysta stanowi swojego rodzaju tajemnicę, ale nie sposób przestać się na niego wpatrywać ...

2. Turysta — malkontent

via GIPHYKażdy turysta jest inny i nie można zakładać, że każdy, kogo spotkamy na swojej podróżniczej drodze będzie otwarty na nowe znajomości i towarzyski. Ale ten typ turysty wydaje się być źle poinformowany na temat życia w akademiku. Taki turysta zdaje się stronić od rozmów, siedzi samotnie w sali jadalnej, i prędzej będzie biegać nago po placu miejskim, niż pożyczy Ci, choć kapkę żelu pod prysznic. To, co możemy oczekiwać to chłodne przywitanie o poranku. Bądź grzeczny, zaproponuj wspólne wyjście, nawet jeśli wiesz, że odmówi, ale na każdym kroku pamiętaj ... nie dotykaj jego rzeczy.

3. Turysta malkontent razy dwa

via GIPHYPatrz na opis powyżej. Przygotuj się, że malkontenci chodzą parami, więc są też podwójnie drażniący.

4. Turysta — chodząca encyklopedia

via GIPHYCzęsto są to studenci biorący udział w międzynarodowych programach lub na stażu zagranicznym i zdają się wiedzieć wszystko o mieście i regionie. Mówią w lokalnym języku i urozmaicają swoje wypowiedzi zwrotami lokalnej gwary. Oni rozumieją historię danego miejsca, znają wiele zwyczajów, od razu rozpoznają budynki prezentowana w przewodnikach i mogą objaśnić co jest napisane na pierwszej stronie dzisiejszej gazety. W niektórych miastach takich turystów jest wręcz zatrzęsienie — przykładowo we Florencji, która jest często wybierana przez amerykańskich studentów studii artystycznych na odbycie stażu.

5. Turysta — plotkarz

via GIPHYWydaje ci się, że dawno już opuściłeś mury liceum? Zastanów się jeszcze raz, bo ten turysta ma szczególny talent do wzbudzania zazdrości u innych podróżników i umniejszania osiągnięć innych. W akademikach w hostelach bardzo łatwo naruszyć czyjąś prywatność i przekroczyć cienką granicę; ale to wcale nie jest tak, że turysta płotkarz jej nie zna, on po prostu z radością ją przekracza. Jeśli planowałeś zajmować się czymś, co wolałeś zostawić w tajemnicy, lepiej zrobić to w innym miejscu niż pokój hostelowy.

6. Turysta — performer

via GIPHYHostele i Schroniska - Turysta - performer

To może być ukulele, gitara akustyczna lub harmonijki. Bez względu co to jest, każdego dnia przychodzi taki moment, gdy turysta — performer wyciąga swój instrument i zabawia wszystkich w pokoju. Za pierwszym razem będziemy pełni podziwu, następnych kilka występów również zrobi na nas wrażenie. Może nawet ktoś się przyłączy podśpiewując. Ale te same tony zagrane po raz kolejny i kolejny prędzej sprawią, że udasz się do kuchni lub sali telewizyjnej na chwilę odetchnienia, niż sięgniesz po śpiewnik.

7. Turysta — powiew świeżości

via GIPHYNie wszyscy, na szczęście dadzą nam w kość. W hostelu poznasz też innych podróżników, z którymi znajomość idzie jak po maśle. Lubicie tę samą muzykę, cenicie to samo jedzenie, macie podobne podróżnicze upodobania i do tego to samo poczucie humoru (prawdopodobnie odkryjecie to wspólnie komentując powyżej opisane typy turystów). Spędźcie razem trochę czasu, a za dwadzieścia lat może się okazać, że nadal będziecie w kontakcie, podczas gdy turyści plotkarze i nadgorliwi amatorzy muzeów będą tylko wyblakłym wspomnieniem. To właśnie nam dają podróże i nocowanie w hostelach — to na kogo trafimy w akademiku jest prawdziwą loterią, ale przy odrobinie szczęścia znajdziemy w nim przyjaciół na całe życie.