Kalifornia inaczej: zapierające dech w piersi zdjęcia z pustyni Mojave

Umieszczone w 22 kwiecień 2016

Jeśli kiedykolwiek odwiedziłeś Kalifornię to prawdopodobnie wspominasz ją przez pryzmat niebywałej kultury, bogatej oferty atrakcji w San Francisco i Los Angeles i wspaniałej bazy do surfowania. Ale ten „Złoty stan” ma dużo więcej atutów do zaoferowania, a niedawno w centrum uwagi znalazły się, ustanowione przez prezydenta Obamę, z inicjatywy ekologów, trzy nowe pomniki przyrody „National Monuments”. Na terenie pięknej pustyni w Kalifornii, która jest drugą co do wielkości pustynią na świecie został utworzony narodowy rezerwat. Kiedy spojrzysz na cały region, z pewnością znajdziesz uzasadnienie dla tej decyzji. Jak pokazują zdjęcia poniżej, Mojave, ciągnie się od wybrzeża Kalifornie do Las Vegas, a jej urok jest zapierający dech w piersi.

Z mnóstwem tanich hosteli czekających na turystów w miastach Kalifornii, łatwo znaleźć bazę wypadową, aby swobodnie odkrywać ten fascynujący region — rezerwuj pokój, pakuj plecak, przygotuj wygodne buty turystyczne, a na miejscu wynajmij samochód, którym dojedziesz do serca przygody.

Hostele i Schroniska - Pustynia Mojave
© Copyrights: Matthew G

Pustynia górująca nad stanem Kalifornii, sięgająca aż do Las Vegas.

Hostele i Schroniska - Narodowy Rezerwat Pustyni Mojave
© Copyrights: Bob Wick

Uskoki skalne i wydmy, niespotykane nigdzie indziej na świecie, Narodowy Rezerwat Mojave.

Hostele i Schroniska - Park Narodowy Joshua Tree
© Copyrights: Don Graham

Narodowy Park w Joshua Tree, czego więcej potrzeba w Kalifornii?!

Hostele i Schroniska - Route 66
© Copyrights: Vicente Villamón

Przejedź się kultową drogą Route 66 z Los Angeles (aż do Chicago, jeśli tylko zechcesz!) a na pewno coś pozytywnego ciebie zaskoczy. Ona naprawdę istnieje — to wcale nie jest żaden wymysł.

Hostele i Schroniska - Orzeł przedni
© Copyrights: regexman

Opis: Skieruj swój wzrok ku górze będąc nieopodal gór Castle Mountains i w Narodowym Rezerwacie Mojave — a może zauważysz jednego orła lub nawet dwa. Oprócz nich wypatruj dzikich kotów i górskich lwów skrytych między wzgórzami.

Hostele i Schroniska - Kelso Depot, Narodowy Rezerwat Mojave
© Copyrights: Fabio Achilli

Kelso to opuszczone miasto, gdzie nadal istnieje zachowana stacja kolejowa, która szczęśliwie nie została zlikwidowana w latach 90., obecnie jest centrum turystycznym Rezerwatu Mojave.

Hostele i Schroniska - Poczta
© Copyrights: Johan Viirok

Tak naprawdę, bardzo niewiele dzieje się w Kelso. Myślisz o wysłaniu pocztówki? Może spróbuj przez aplikację WhatsApp.