Zawieranie znajomości w drodze: Część 2: Jak zamienić relacje nawiązane w podróży na długotrwałą przyjaźń

Umieszczone w 29 marzec 2016

Jak wspominaliśmy w pierwszej części, bycie w drodze może być źródłem niepokoju — nawet jeśli podróżujesz ze swoim najlepszym przyjacielem, z którym nigdy dotąd się nie kłóciłeś. Pierwsze kłótnie mogą pojawić się w momencie wyboru kwatery lub już na miejscu, gdy nie możemy ustalić od której atrakcji zacząć zwiedzanie, lub gdy się spieramy, kto jest lepszy w odczytywaniu mapy. Oto kilka rad, co robić, gdy wszystko idzie nie tak ...

Podróżuj indywidualnie przez jakiś czas.

Podróżowanie samemu ma wiele oczywistych i nie tak oczywistych zalet: masz wszystko pod kontrolą, możesz robić, co chcesz, kiedy chcesz i nie musisz martwić się o innych towarzyszy podróży, gdy coś pójdzie nie tak. Jeśli chcesz wstać bardzo wcześnie, aby zobaczyć wschód słońca, a potem zdrzemnąć się po południu, albo iść do łóżka wcześnie, to nie ma ku temu przeszkód. Jeśli chcesz iść do tej samej restauracji, aby zjeść pizzę lub kebab któryś raz z rzędu, to również możesz. Nikt ciebie nie ogranicza, a ty możesz spędzać czas leniwie, lub bardzo aktywnie, tak jak chcesz. Ale właśnie w tym samym czasie, przypomina ci się co tracisz ...

Zaczyna ci brakować towarzyszy podróży? Im prawdopodobnie też tego brakuje.

Przy samotnych podróżach, może zrozumiesz, że brakuje ci długich rozmów o sztuce renesansu i zachodniej filozofii, które rozprawiałeś ze swoim towarzyszem podróży podczas pobytu we Włoszech. A może szczególnie brakuje ci towarzystwa podczas oglądania spektakularnego zachodu słońca na wyspach greckich, czy może tęsknisz za towarzystwem w ciągu tych męczących podróży autobusowych po całej Argentynie. Jeśli już zacząłem czuć się w ten sposób, to twój towarzysz podróży czuje prawdopodobnie to samo. Dlaczego by nie umówić się więc na piwko?

Po powrocie z podróży nauczyć się ustalać ze swoimi kompanami kompromisy

Jeśli kochasz spacery po górach, ale twoi przyjaciele nie, znajdźcie rozwiązanie, z którego każdy będzie zadowolony. Na przykład, jeśli podążasz szlakiem Inków w Peru, można wędrować tą przepiękną 43-kilometrową trasą, a twoi przyjaciele, jeśli nie mają na to ochoty, mogą po prostu wsiąść do pociągu w Cuzco. W każdym razie końcowy przystanek to Machu Picchu, co oznacza, że ​​na pewno spotkacie się na miejscu.

Głównym waszym zadaniem jest upewnić się, że każdy może podróżować w swoim tempie, co może oznaczać, że przemierzacie 15 kilometrów w jeden dzień, czy tylko poruszacie się za pomocą transportu publicznego. Ustalanie kompromisów może być świetnym sposobem, na puszczenie w niepamięć dawnych konfliktów i uniknięcie nowych, gdy podróżujesz z przyjaciółmi — to umiejętność, która przyda się nie tylko w podróży, ale będzie Ci pomocna przez resztę twojego życia.

Nie bój się, aby sugerować spędzenie czasu w pojedynkę.

Jeśli chcesz przejść się do galerii sztuki, ale twój przyjaciel woli odwiedzić targ żywności, dlaczego nie rozdzielić się na kilka godzin, a spotykać się dopiero na kolację? Pamiętaj, że to tak samo twoje wakacje, jak i twoich przyjaciół, więc nie marnuj ich, robiąc coś, co nie będzie cieszyć ciebie, tylko twojego współtowarzysza. Gdy zwiedzisz różne zabytki i spotkasz po drodze ciekawych ludzi, będziesz miał dzięki temu dużo więcej do opowiadania na koniec dnia.