Wczasy w Portland: na górze Mount Hood i nad rzeką Columbia River Gorge

Umieszczone w 29 marzec 2016

Dziennikarka Slow Berlin Laura Harker dzieli się z nami wrażeniami z jej kolejnej wyprawy w północno zachodnie rejony Pacyfiku ...

Foto: Shutterstock ID 116411086 [Mount Hood]

Portland to miasto pełne życia, ogromna metropolia, która poza pięknem architektury oferuje zapierające dech otoczenie niezwykłego krajobrazu Pacific Northwest. Jeśli udało ci się znaleźć miejsce w schronisku w Portland, to Mount Hood i Columbia River Gorge stanowią idealne miejsca na całodniową wycieczkę. Sprzyja temu to, że, oba te obszary są w niewielkiej odległości od miasta. Samochodem można być na Mount Hood w 90 minut i do Columbia River Gorge dotrzemy w zaledwie 20 minut.

Mount Hood

Mount Hood oferuje mnóstwo pieszych i rowerowych szlaków, a podczas chłodniejszych miesięcy zamienia się w raj dla narciarzy i snowboardzistów. Timberline Lodge — hotel znany z filmu Lśnienie — jest jednym z najbardziej popularnych punktów rozpoczęcia zwiedzania, zarówno dla osób na rowerach, jak i dla wędrujących pieszo. Większość ścieżek ma tu swój początek i prowadzi wzdłuż kanionu Zigzag Canyon i poprzez Paradise Park. Wiele szlaków turystycznych jest łatwo dostępna dla początkujących, podczas gdy doświadczeni turyści decydują się również kierować w stronę North Fork of Lost Creek.

Foto: Shutterstock ID 15754702 [Timberline Lodge]

Alternatywna trasa rozpoczyna się w górskiej wiosce Government Camp, a rejony Mirror Lake Trail jest najchętniej odwiedzanym miejscem tego szlaku. Jezioro, znajdujące się na końcu drogi, znakomicie oddaje piękno gór, a okolica jest szczególnie oblężona przez piechurów w okresie od sierpnia do września.

Columbia River Gorge

Foto: Shutterstock ID 275634467 [Columbia River Gorge]

Położona zaledwie 20 minut jazdy samochodem od miasta, Columbia River Gorge jest naturalną granicą między stanami Oregon i Waszyngton, obejmuje obszar 85 mil między Deschutes i Sandy Rivers. Jeśli zamierzasz zwiedzić również wąwóz, będziesz zobowiązany kupić National Forest Pass, które można również kupić online i wydrukować przed wyjazdem. To tylko 5 $ za całodzienne wejście.

Wąwóz składa się z dwóch kontrastujących terenów: na zachodzie, można wędrować przez gęste lasy, często owiany mgłą słynnego Oregon, a dalej na wschód lasy są zastąpione przez łagodne wzgórza, pola uprawne i duże rancza. Jedną z głównych atrakcji wąwozu jest najwyższy wodospad Oregonu - Multnomah Falls, a wielu turystów decyduje się podążać szlakiem wodospadu na jego szczyt.

Pacific Crest Trail to szlak turystyczny, który rozciąga się od Meksyku wzdłuż zachodniego wybrzeża aż do Kanady, przechodzi przez Columbia River Gorge, a wielu turystów decyduje się przemierzyć jedynie ten odcinek, który zahacza o wąwóz. Wzdłuż tego szlaku będzie można podziwiać takie atrakcje jak Bridge of the Gods, najniżej położony punkt całego szlaku.