Długodystansowe trasy na liście atrakcji do zobaczenia w najbliższym czasie

Umieszczone w 22 kwiecień 2016

Przygotuj porządne buty, by pokonać pięć długodystansowych tras, najbardziej malowniczych na świecie. Podczas marszu z pewnością wyrobisz sobie kondycję i przetestujesz swoje umiejętności organizacyjne, a także — co najważniejsze — doznasz niesamowitych wrażeń, jakie niosą z sobą te miejsca. Zatrzymaj się w tanim hostelu przed wyruszeniem w drogę, podczas trekkingu i po zakończeniu wędrówki, aby nie mnożyć kosztów, i aby po dniu marszu dać odpocząć strudzonym mięśniom. Będzie to też znakomita okazja, by poznać innych turystów podążających tą samą trasą.

Annapurna Base Camp Trek, Nepal

Hostele i Schroniska - Trekking do Annapurna Base Camp, Nepal

Znana również jako trasa ABC to wędrówka, która zajmuje od siedmiu do dziesięciu dni jedna z najbardziej popularnych wędrówek w rejonie Annapurny w Nepalu. Szlak, nad którym górują olbrzymie szczyty Annapurny i Machapuchare, prowadzi wędrowców przez malownicze wioski, lasy i wodospady, Jeśli to ciebie kręci (a powinno, jeśli jesteś w odpowiedniej formie) szukaj schroniska w popularnym wśród turystów mieście Pokhara — stąd zazwyczaj startują wyprawy.

Droga Licyjska, Turcja

Hostele i Schroniska - Szlak Likya Yolu, Turcja

Odkrywanie wybrzeży starożytnej Licji, które zajmują 509 km (318 mil) najlepiej uczynić w ramach zwiedzania Drogi Licyjskiej, wycieczki trwają cztery lub pięć tygodni, ale większość spacerowiczów wybiera krótsze odcinki. Jednym z najbardziej popularnych jest odcinek, który biegnie od znanej nadmorskiej miejscowości Fethiye do Patara, gdzie znajduje się jedna z najpiękniejszych plaż na południowym wybrzeżu. Po drodze warto zdecydować się na lot paralotnią, podczas którego będzie można podziwiać najbardziej malowniczą plażę, Olu Deniz.

Camino de Santiago, Hiszpania

Hostele i Schroniska - Camino de Santiago, Droga Świętego Jakuba, Hiszpania

Miliony turystów co roku wybiera się na pielgrzymkę do grobu świętego Jakuba w średniowiecznym mieście Santiago de Compostela. Ci, którzy są ograniczeni czasowo, decydują się przejść ostatni, mający długość 110 km, odcinek trasy, rozpoczynając w galicyjskim miasteczku Sarria. Trasa, której przejście zajmuje około pięciu dni, wiedzie przez urokliwe sosnowe lasy, łąki, małe wioski i średniowieczne zamki. Warto poświęcić też kilka dni na zwiedzanie Santiago na samym końcu wędrówki, gdzie znajduje się sporo katedr, muzeów i klimatycznych tawern.

Wielki Mur Chiński

Hostele i Schroniska - Wielki Mur w Chinach

Odkryj jeden z siedmiu cudów świata, jakim jest Wielki Mur, który jest położony w niewielkiej odległości od Pekinu. Jego długość sięga 13.000 mil, a większość ludzi dzieli mur na odcinki, które zamierza przemierzyć w ciągu kilku dni lub tygodni. Jeśli dobrze rozplanujesz wędrówkę to z pewnością uda ci się uniknąć tłumów a zyskasz fascynujący wgląd w charakter chińskiej wsi. Następnie przeznacz trochę czasu na zwiedzanie Pekinu w szczególności placu Tian'an Men Square, największego na świecie placu przestrzeni publicznej i słynnego Zakazanego Miasta.

Ciudad Perdida Trek, Kolumbia

Hostele i Schroniska - Droga przez Ciudad Perdida, Kolumbia

Poznaj gęstą dżunglę, która jest ozdobą karaibskiego wybrzeża Kolumbii w stylu Indiana Jones'a dzięki pięciodniowej wycieczce. Początki Ciudad Perdida („Zaginione Miasto”) sięgają 500 lat przed naszą erą, a aby podziwiać jego piękno należy nastawić się na trzy dni wędrówki, a ostatni odcinek długości 1500 metrów prowadzi tylko pod górę. Ta wędrówka nie jest tak łatwa, jak pozostałe, ale to sprawia, że na szlaku spotkamy małą ilość turystów. Szlak prowadzi przez piękne pozostałości po tarasach i schodach z Zaginionego Miasta i dzięki temu czujemy się jakbyśmy poruszali się po tajemniczym ogrodzie. Wszystkie wycieczki ruszają z miasta Santa Marta, więc rezerwuj tani hostel i nie przegap tych atrakcji.