Ku chwale Valparaíso: czyli czemu portowe miasteczko oblubione przez studentów jest ideałem dla każdego podróżnika

Umieszczone w 22 kwiecień 2016

Hostele i Schroniska - Valparaíso

W połowie chilijskiego wybrzeża znajduje się miasteczko — zabytkowy port, Valparaíso, gdzie mają swoją siedzibę cztery uniwersytety, znajdziemy tu także mnóstwo wydarzeń z dziedziny sztuki i kultury, a wszystko to rozgrywa się w otoczeniu pagórkowatych ulic. Jeśli szukasz miejsca w Chile przyjaznego dla backpackerów, nie mogłeś trafić lepiej — znajduje się tu wiele tanich hosteli, a połączenie artystów i studentów sprawia, że ​​życie nocne, trwa nawet do wczesnych godzin porannych.

Na dodatek, mieści się tu także zabytkowy kwartał, wpisany na listę UNESCO, który można opisać jako eksplozja kolorów, z pięknymi budynkami, wybudowanymi w XIX wieku, kiedy Valparaíso było jednym z najbogatszych portów w Ameryce Południowej. Nic więc dziwnego, że to pięknie zachowany — ale wśród podróżnych, trochę niedoceniany — port przyciąga artystów od wieków.

Jak się tam dostać

Do Valparaíso jest łatwo dostać się autobusem ze stolicy Chile, Santiago, a większość firm transportowych oferuje regularne bezpośrednie połączenia między tymi dwoma miastami. Miasteczko nie ma własnego lotniska, a najbliższe jest Arturo Merino Benitez International Airport w pobliżu Santiago, gdzie lądują samoloty z Buenos Aires, Limy, Sao Paulo, Montevideo, Madrytu, Nowego Jorku i Paryża.

Tasting Valparaíso

Smakuj nocne życie.

Jeden z najpopularniejszych lokali w Valparaíso to bar La Playa, popularny ze względu na bardzo tanie piwo i dyskotekę w stylu bohemy. Jeśli szukasz oryginalnego klubu, gdzie nie jest zbyt tłoczno, spróbuj wybrać się do Mascara obok Plaza Aníbal Pinto, który również oferuje przystępne ceny na napoje a"happy hour” dostępne jest tu każdego wieczoru od wtorku do piątku.

Jedzenie na mieście

Na kanapki Bocadillos, hamburgery i przekąski, a także pełniejsze posiłki z włoskim akcentem warto wyruszyć do tętniącego życiem Casa Cervecera Altamira, mikro browaru przy AvElias 126, przy Ascensor Reina Victoria. Jeśli lubisz tajskie posiłki tai comida, Samsara na Almirante Montt 427 jest miejscem godnym polecenia. Przystępne ceny i żywa atmosfera, sprawiają, że tajska restauracja przyciąga turystów, a do tego serwuje także pyszne lokalne wina.

Atrakcje kulturalne

Słynny szkocki żeglarz Lord Cochrane był fundatorem marynarki wojennej w Chile i mieszkał w Valparaíso większość swojego życia. Museo del Mar Lord Cochrane, z widokiem na miasto, udostępnia zwiedzającym wszystko, co Lord Cochrane zgromadził w swoim życiu. Udaj się do tego muzeum, które mieści się w pięknym czerwonym budynku, korzystając z jednej z piętnastu Ascensores Valparaiso, by podziwiać fascynujące dziedzictwo morskiej kultury Chile