Flirtowanie w hostelu: osiem zasad co robić a czego nie gdy ktoś nam wpadnie w oko w hostelu

Umieszczone w 22 kwiecień 2016

Hostele i Schroniska - co robić a czego nie

Czysta zabawa ... ale zachowaj ją dla siebie?

Hostele to miejsca gdzie buzują hormony — jest tu wolność, ludzie pełni różnorodności, jest tu niczym nieograniczona zabawa. Więc dzieje się tu eeee... wiele. Kiedy zdecydujesz założyć plecak na plecy i wybrać się w podróż dookoła świata i przeżywać niesamowite chwile, pamiętaj, że hostel to prawdziwe siedlisko romansów. Chcemy mieć pewność, że odpowiednio o siebie zadbasz. Wystarczy, że będziesz przestrzegać przedstawionych przez nas zasad, aby zachować bezpieczeństwo (i uniknąć niepotrzebnych nerwów).

Co robić
... pamiętaj aby się zabezpieczyć. Ok, jest to dość oczywiste. Ale zawsze warto powtórzyć to raz jeszcze, gdyby jednak zdarzyło ci się zapomnieć. Gdy właśnie odkrywasz ten wielki świat, spotykając ciekawych nowych ludzi i wspólnie pijecie sporo alkoholu, łatwo dać się ponieść chwili.

…znajdź ustronne miejsce! Świetnie, że macie się ku sobie. Ale nikogo innego to nie obchodzi. Jeśli koniecznie musicie znaleźć się sami w pokoju to poszukajcie jakiegoś zamykanego na klucz. Jeśli chcecie ponieść się emocjom, zawsze można wynająć prywatny pokój na jedną noc. SUPER — EXTRA WAŻNA WSKAZÓWKA: W chwilach uniesienia nie korzystajcie z hostelowej kuchni. Dajcie na luz. Abstrahując od wszystkiego innego, tu przecież spożywa się jedzenie.

... zachowaj ciszę (jeśli to możliwe). Jeśli już ktoś z hostelowych gości wpadł ci w oko, to zawiść i krzywe spojrzenia innych mogą być na porządku dziennym. Dlatego należy zachować dyskrecję i przenieść się do innego pokoju. Spodobał ci się ktoś z tej samej grupy podróżnych? To przypadek na oddzielny akapit.

... czekaj aż wszyscy inni wyjdą z pokoju. Jeśli chcesz zachować swój romans w sekrecie skorzystaj z uniwersalnego „Dogonię was” kiedy wszyscy właśnie wybierają się wieczorem na piwo. Kiedy inni będą mieć w głowie tylko imprezowanie, nie będą się zastanawiać co ciebie zatrzymało, i szybko zapomną, że ciebie brakuje, zwłaszcza gdy piwo i drinki pojawią się na stole. Więc ty i twoja wybranka/wybranek zyskacie trochę czasu sam na sam.

Czego nie robić....

... nie zabierać się do romansów w malutkim pokoju. Jeśli w waszym pokoju jest tylko czterech lokatorów a dwóch z nich ma się ku sobie to pozostałych dwoje z pewnością nie okaże wam z tego powodu radości.

... nie przystawiać się do czyjejś dziewczyny / faceta. Uniwersalna zasada obowiązująca w każdej sytuacji, ale kiedy jesteś w zgranej grupie turystów i dzielicie małą przestrzeń to często przestaje obowiązywać. Świat jest duży, a grupy backpackerów mogą być stałe — a przecież ostatnią rzeczą, jakiej potrzebujesz to zebranie się czarnych chmur w kwestii kontynuowania podróży.

… nie łamać zasad. W każdym schronisku obowiązują zasady i miejscowe normy kulturowe. Zalecamy aby zapoznać się z nimi i się ich trzymać. W przeciwnym razie możesz zostać wyrzuconym ze schroniska, a to nie jest przyjemne, prawda? Teraz wyobraź sobie, że zostałeś wyrzucony z hostelu a cała sytuacja jest nadzorowana przez policję.

... nie wprowadzać dodatkowych osób do hostelu. Nawet gdyby to było zgodne z regulaminem kwatery (a to się prawie nigdy nie zdarza), to nie jest to fair wobec innych gości.