Hongkong: cztery najlepsze lokalizacje

Umieszczone w 29 marzec 2016

Ta metropolia słynie z zapierających dech wieżowców, tętniących życiem rynków i wspaniałego jedzenia. Ale gdzie jest najlepsze miejsce na pobyt? Wszystko zależy od tego, czego oczekujesz...

Najlepsze na zakupy: Causeway Bay

Najlepszym wyborem dla zakupoholików jest rezerwacja miejsca w schronisku, w tej dzielnicy gdzie znajduje się najwięcej centrów handlowych, butików, domów towarowych i rynków, które sprzedają wszystko, od butów do elektroniki, od akcesoriów dla domu do komputerów. Targi uliczne, takie jak Jardine's Crescent, dają duże szanse na upolowanie okazji, więc przygotuj się na targowanie. Masz pieniądze do wydania? Korzystaj ze swojej karty kredytowej w ekskluzywnych butikach w Lee Gardens One & TwoHysan Place, Lee Theatre, Times Square i Fashion Walk. Musisz tylko pamiętać by wziąć ze sobą odpowiednią torbę, która pomieści dodatkowe rzeczy.

Najlepsze dla pięknych krajobrazów: Tsim Sha Tsui

Pobyt w pełnym świateł neonów Tsim Sha Tsui, jest także okazją do podziwiania Victoria Bay, największego portu w Chinach, w którym cumuje wiele promów, statków wycieczkowych i drewnianych łodzi rybackich. Przygotuj się na oszałamiający pokaz świateł z drapaczy chmur na wyspie Hongkong i półwyspie Kowloon Pensinsula, gdzie o 20 każdego wieczoru na nadmorskiej promenadzie odbywa się największy na świecie pokaz dźwięku i światła Symfonia Świateł.



Najlepsze miejsce na relaks: Prince Edward

Tutaj najlepiej odpocząć po trudach zwiedzania, wśród kwiatów na targu kwiatowym, w oazie spokoju w pobliżu stacji Księcia Edwarda, gdzie straganiarze sprzedają drzewka bonsai, bambusy, róże, nasiona, cebulki, rośliny obiecujących szczęście. Odwiedź to miejsce w tygodniach poprzedzających chiński Nowego Roku, kiedy te tak zwane rośliny przynoszące szczęście są tu najbardziej rozchwytywane. W pobliżu Bird Garden znajduje się inny targ, na jego straganach sprzedaje się egzotyczne ptaki, bambusowe klatki i ogromne koniki polne, którymi można karmić ptaki. Miej oczy szeroko otwarte na mężczyzn, którzy karmią ptaki gąsienicami nabitymi na pałeczki.

Najlepsze na jedzenie: Nathan Road,

Dla miłośników azjatyckiej kuchni, Hongkong posiada ogromną liczbę restauracji serwujących najbardziej zdumiewające dania, od zupy z węża po całego prosiaka. Nathan Road to ulica, na której można tanio zjeść i są tu także eleganckie restauracje. Hongkong jest najlepszym miejscem na świecie bu spróbować dim sum; te fantazyjne pierogi można zjeść wszędzie, od prostej herbaciarni po restauracje z gwiazdką ​​Michelin. Najlepszej ocenianym miejscem okolicy jest Sun Tung Lok (132 Nathan Rd), gdzie przysmaki, takie jak zupa z płetwy rekina i ogórek morski mają stałe miejsce w karcie menu. Ale Nathan Road to nie tylko chińskie restauracje, znajdziemy tu także bary serwujące pyszne curry, a nawet kuchnię afrykańską.