Piłka w grze: Największe piłkarskie wydarzenia w Europie

Umieszczone w 22 kwiecień 2016

Niezależnie od tego, czy jesteś wielkim fanem piłki nożnej, czy jedynie traktujesz to jako weekendową atrakcję dla chłopców (lub dziewcząt) to w Europie jest kilka ciekawych miejsc dla chcących doświadczyć piłkarskich emocji. Bilety na mecz nie zawsze są tanie, ale hej — przecież oszczędziłeś już rezerwując tani pokój w schronisku, więc dlaczego nie przeznaczyć więcej pieniędzy na doświadczenie, którego nigdy nie zapomnisz?

San Siro, Mediolan

Hostele i Schroniska - San Siro, Mediolan

Inter przeciwko AC Milan to piłkarskie wydarzenie numer jeden w Mediolanie, na stadionie San Siro, czyli coś, co każdy fan piłki nożnej musi zobaczyć choć raz w swoim życiu. Piłkarska Mekka (z niesamowitym widokiem na miasto co szczególnie zachwyci tych mniej zagorzałych fanów), miejsce, do którego warto przyjść, jeśli chcesz oglądać piłkę nożną w najlepszym wydaniu. Z okrzykami, gdy zawodnicy wychodzą na boisko, przez radosny śpiew fanów podczas gry, trudno o lepszą atmosferę.

Camp Nou, Barcelona

Hostele i Schroniska - Camp Nou, Barcelona

Idź na całość lub idź do domu. Przepiękny stadion Camp Nou, z liczbą miejsc sięgającą 100.000 - więcej niż jakikolwiek inny stadion w Europie — a po zapowiadanej renowacji nawet większy i lepszy. To tutaj możemy podziwiać grę pomiędzy Barcą a Espanyol, derby zapewniają atmosferę, której nigdy nie zapomni każdy prawdziwy piłkarski fan, ale tak naprawdę to każdy rozgrywany tu mecz sprawi, że poczujesz gęsią skórkę. Jeśli zdecydujesz się na zorganizowaną wycieczkę, będziesz mógł chodzić po murawie, wydeptywanej przez takie legendy Leo Messi, a w stadionowym sklepie będziesz mógł zaopatrzyć się w prawdziwe akcesoria kibica. Można tu spędzić godziny.

Allianz Arena w Monachium

Hostele i Schroniska - Allianz Arena, Monachium

Przydomek ponton lub nadmuchana łódka, to najbardziej nowoczesny stadion w Europie a do tego miejsce zmagań najlepszego zespołu Niemiec, Bayernu Monachium. Stadion to coś niepowtarzalnego, słynie z różnokolorowych podświetlanych efektów na zewnętrznej ścianie, gdy gra Bayern Monachium to cały budynek świeci na czerwono; gdy grają dawni giganci TSV 1860 Monachium to pojawia się kolor niebieski. A kiedy do akcji wkracza niemiecka reprezentacja to promienieje białym.

Emirates Stadium, Londyn

Hostele i Schroniska - Emirates Stadium, Londyn

Zorganizowana wycieczka poprowadzi cię po tym bastionie drużyny Arsenalu, będziesz mógł zajrzeć do biura dyrektora i szatni, a także przejść przez tunel, który pokonują zawodnicy przed meczem. Zrób sobie zdjęcie przy trofeum Ligi Mistrzów z 2015 roku lub jeśli te wrażenia to za mało zapisz się na zwiedzanie prowadzone przez jednego z byłych graczy Arsenalu Legends Tour. Przy tak wielu możliwościach, można odkrywać ten stadion wciąż na nowo.

Millerntor-Stadion, Hamburg

Hostele i Schroniska - Millerntor-Stadion, Hamburg

Ten stadion znalazł się na naszej liście nie dlatego, że zespół tu grający FC St. Pauli jest potężną i popularną drużyną, ale dlatego, że jest to piękny obiekt. Jest to prawdopodobnie najbardziej przyjazny i przyjemny stadion na naszym kontynencie. Kibice St Pauli kochają futbol nie tylko ze względu na grę, ale przychodzą tu dla wspólnoty, przynależności i radości, którą dostarczają piłkarze, Jeśli chcesz mieć uśmiech na twarzy, skieruj się tutaj — a po meczu udaj się do pobliskiego Reeperbahn, gdzie znajdziesz wiele barów, restauracji i nocnych klubów.