Cztery największe i oryginalne atrakcje w Ameryce Południowej

Umieszczone w 22 kwiecień 2016

Zastanawiasz się, jakie są najbardziej niepowtarzalne atrakcje pustyni w Ameryce Południowej? Oto parę sugestii!

1. Obserwowanie gwiazd nad brzegami jeziora Titicaca, granica Peru i Boliwii

Hostele i Schroniska - Jezioro Titicaca
Najwyżej na świecie położone jezioro żeglowne, Titicaca jest niepowtarzalną atrakcją o każdej porze roku. Znajduje się tak wysoko, że może to zająć kilka dni, aby przyzwyczaić się do wysokości. Po aklimatyzacji do tutejszego powietrza koniecznie spędź choć jedną noc otulony kocem, zapatrzony w niebo, gdzie gwiazdy pozostawiają migoczący ślad.

2. Śmieszne zdjęcia z solniska w Boliwii

Hostele i Schroniska - Solnisko Salar de Uyuni

Tajemnicze, jak lustro solnisko Salar de Uyuni jest bezkresną solną pustynią, gdzie możemy zabawić się z naszą percepcją. Koniecznie zrób kilka zdjęć, bo taki obraz postrzegania rzeczywistości może się już nie zdarzyć!

Niebo ma tu odcień głębokiego błękitu, a niezwykle czyste powietrze, dodatkowo podkreśla już intensywne kolory zwłaszcza podczas wschodu i zachodu słońca. Nie będziesz miał żadnych problemów ze znalezieniem zorganizowanej wycieczki, która poprowadzi Cię do mieszkań solnych - w swoim schronisku na pewno uzyskasz więcej informacji.

3. Trekking w Parku Narodowym Sumaco Napo-Galeras National Park, Ekwador

Hostele i Schroniska - Park Narodowy Sumaco Napo-Galeras National Park

Dużą atrakcją tego parku stanowi wysoki na 3990 metrów wulkan Sumaco Volcano, a także to, że w tych okolicach można podziwiać setki fascynujących gatunków ptaków. Znajduje się w sześciu strefach klimatycznych i jest to jedno z najbardziej popularnych miejsc ekoturystyki w Amazonii, a do tego na jego terenie znajduje się wiele schronisk turystycznych i biur organizujących wycieczki turystyczne.

4. Wędrówka przez Park Narodowy Torres del Paine, Patagonia Chilijska

Hostele i Schroniska - Park Narodowy Torres del Paine National Park

Gdy zobaczysz Park Narodowy Torres del Paine po raz pierwszy, twoje postrzeganie przyrody wkroczy na zupełnie nowy poziom. Tylko tutaj możesz doświadczyć wycieczki 100-kilometrowym szlakiem, co może zająć około pięć dni i w tym czasie będziesz mieć szanse podziwiania wielu niezwykłych atrakcji, takich jak ogromny lodowiec Glacier Grey, zapierający dech w piersi punkt widokowy Valle de Frances, wieże Mirador Torres, które najlepiej oglądać o zachodzie słońca! Aby dostać się do Torres del Paine, trzeba skorzystać z dwugodzinnej podróży autobusem z Puerto Natales.