Cztery pomysły na aktywny wypoczynek w 2017 roku

Umieszczone w 13 styczeń 2017

Wraz z pojawieniem się nowego roku, nie tylko myślimy o nowych podróżach: ustalamy także nowe cele osobiste i często jednym z nich jest chęć zrzucenia kilku dodatkowych kilogramów pozostałych po okresie świątecznym. Mając to na uwadze, chcemy ci zaprezentować kilka pomysłów na aktywne spędzenie czasu będąc w podróży, chcemy nakłonić cię do wypróbowania czegoś nowego, do spróbowania nowych wyzwań lub do doskonalenia posiadanych już umiejętności. A ponieważ możesz to robić w miejscach gdzie znajduje się wiele tanich hosteli to wcale nie zbiedniejesz....

Wyprawa kajakowa po Sztokholmie (i jego okolicach)

Hostele i Schroniska - wyprawa kajakowa przez Sztokholm

Aktywny wypad do jednego z większych miast Europy? Oczywiście mamy to na uwadze — ale należy pamiętać, że Sztokholm, jest uznawane za jedno z kilku miast, które szczyci się mianem „Wenecji Północy". Tu wszędzie jest woda. Ale szwedzka stolica to nie tylko siatka połączonych ze sobą wysp, jezior i kanałów. To także archipelag, który po prostu prosi się, aby go opłynąć kajakiem lub canoe. Zakwateruj się w centrum miasta w tanim hostelu i korzystaj z pysznego szwedzkiego jedzenia, bogatego nocnego życia i kultury.

Kolarstwo górskie na wakacjach na Teneryfie

Hostele i Schroniska - Wakacje rowerowe na Teneryfie

Na Teneryfie znajduje się wulkan, Teide w centralnym miejscu wyspy — otoczony lasami sosnowymi, dolinami i wąwozami, a łańcuch gór rozciąga się od północnego zachodu, ograniczony przez masyw Anaga. Nawet jeśli wcześniej o tym nie słyszałeś, to wiedz, że takie tereny to idealne miejsce na wyprawę rowerową. Ta hiszpańska wyspa oferuje wszystko od zacienionych leśnych szlaków rowerowych przez bardziej skomplikowane wzniesienia po trasy zjazdowe dla prawdziwych profesjonalistów, a do tego każdy amator rowerowych wycieczek znajdzie tu solidny instruktaż udzielany przez rowerowych specjalistów. Nasza rada: nie przyjeżdżaj tu latem. Temperatury są zbyt wysokie dla kolarzy, a wyspa — której wspaniałe plaże są bardzo popularne wśród turystów — będzie przepełniona.

Czas na surfowanie w Lizbonie.

Hostele i Schroniska - Surfing w Lizbonie

Wybrzeże Portugalii nad brzegiem Atlantyku w sezonie wprost pęcznieje, bo jest tu mnóstwo wspaniałych miejsc do surfowania zwłaszcza u ujścia rzeki Tag, w niedużej odległości od zabytkowej Lizbony. Transport publiczny dowozi do plaż wybrzeża Estoril (rozciągającej się od Carcavelos do Guincho), gdzie znajduje się wiele szkół surfingowych gotowych do przeszkolenia każdego turysty i poprowadzenia go przez największe fale, by udoskonalić jego umiejętności. A może zarezerwować deskę surfingową na dłużej i opłynąć kawałek wybrzeża by z wody podziwiać piękne plaże.

Wakacje ze wspinaczką w Bled lub Bohinj

Hostele i Schroniska - Wakacje ze wspinaczką w Bled lub Bohinj

Lublana została wybrana Zieloną Stolicą Europy w roku 2016, ale to tylko jeden powód, aby umieścić ten niedoceniany kraj na liście miejsc koniecznych do zobaczenia. Kilka godzin spędzonych w autobusie, a znajdziesz się u podnóża Alp Julijskich, gdzie będziesz podziwiać najpiękniejsze widoki gór połączonych z jeziorami, jakie kiedykolwiek widziałeś — turkusowa woda, gęsty las, interesujące wąwozy. Jeziora Bled i Bohinj są urokliwie położone; Bled bliżej centrum miasta z piękną wysepką pośrodku, natomiast Bohinj (na zdjęciu) jest większe i bardziej dziewicze, więc jest to idealne rozwiązanie dla osób ceniących spokój. Są oddalone od siebie około 45 minut jazdy autobusem, więc łatwo jest poruszać się między nimi.