Pięć kroków do wspaniałego Sylwestra 2016/17

Umieszczone w 22 kwiecień 2016

Hostele i Schroniska - Sylwester

Jeśli w Twoim rodzinnym mieście Sylwester przechodzi bez echa, to nie martw się, nie tylko tobie to doskwiera. Nikt nie chce spędzać tej największej imprezy w roku we własnym domu, bo to jest zbyt mało wystrzałowe. Często kończymy jednak spędzając Sylwester tak jak spędzamy zwykły weekend, tylko intensywniej. Nie jest to idealny scenariusz na spędzenie tej jedynej nocy w roku.

Zapaleni podróżnicy powiedzą, że Sylwester, który spędzili w drodze najbardziej utkwił im w pamięci. Nowe horyzonty zamiast znanych miejsc; nowe tradycje zamiast tych samych starych piosenek i zabaw; wolność i nowe możliwości zamiast przytłaczającej perspektywy powrotu do pracy następnego dnia.

Niestety, problem pojawia się, gdy chcemy zarezerwować schronisko na tę wyjątkową noc. Dlatego zalecamy rozpocząć planowanie sylwestrowej imprezy 2016/17 już teraz. To niestety nie będzie spontaniczne, ale będziesz zadowolony z tego, że 31 grudnia już nadchodzi...

1. Zrób listę.

Jest przy tym nieco zabawy. Rzuć się w wir podróżniczej burzy mózgów. Nie gdybaj, nie zgaduj, tylko zapisz na kartce te miejsca, o których marzysz, aby je w końcu zobaczyć, lub te gdzie już byłeś a gdzie warto zajrzeć ponownie, lub destynacje, o których ciepło wspominali twoi znajomi lub pisali ulubieni blogerzy. Ważne, abyś wcale nie myślał na tym etapie pod kątem Sylwestra, to zostaw na później.

2. Niech wszystko ułoży się w głowie.

Przez pewien czas nie zaprzątaj sobie tym głowy. Poważnie. Wiemy, że to nie brzmi jak dobra rada, ale to naprawdę robi różnicę. Jeśli spróbujesz za szybko dołączać nowe miejsca do swojej listy, to szybko będziesz zbyt skołowany mnogością wyboru. Wróć do codziennego życia na kilka dni. Teraz gdy już wcale nie myślisz o swojej liście, zdumiewająco zaczniesz zauważać te miejsca wszędzie — w gazetach, w radiu, w rozmowach osób siedzących obok twojego stolika w kawiarni. Niektóre zaczną się wyróżniać. Dobra: Teraz jesteś gotowy do aktualizacji swojej listy.

3. Organizuj!

Po pierwsze, wykreśl z listy te miejsca, które nie zaprzątały twojej głowy, gdy dałeś sobie kilka dni na ochłonięcie. Teraz możesz rozpocząć organizowanie. Trzeba należy zastanowić się, jakie problemy mogą pojawić się z wyjazdem a pierwsze co warto wziąć pod uwagę to aspekt finansowy. Sprawdź ile mogą kosztować przeloty lotnicze i zakwaterowanie i podziel swoją listę na trzy kolumny na „w ramach budżetu” i „zbyt drogie” i „bardzo przystępne". (Pamiętaj, aby sprawdzić ceny za noclegi w czasie sylwestra, bo mogą być trochę wyższe niż stawki standardowe). Pomiń kolumnę „zbyt drogie” ale jej nie przekreślaj - może ona stanowić dla ciebie inspirację do przyszłych wypraw.

4. Posortuj swoją listę.

Twój następny ruch to posortowanie dwóch pozostałych kolumn, tak abyś uzyskał jedno wybrane miejsce z kolumny „w ramach budżetu” i jedno z kolumny „bardzo przystępne". Aby to zrobić, będziesz musiał bardzo szczegółowo się zapoznać z ofertą tych miejsc na Sylwestra. Huczne imprezy w centrum miast? Kameralne spotkania na plaży? Pokazy sztucznych ogni? Muzyka na żywo? To trochę jak balansowanie między jednym a drugim — ale przecież już wiesz, jakiego rodzaju uroczystości najbardziej Ci odpowiadają, więc nie staraj się zmieniać przyzwyczajeń. Ale w tę wyjątkową noc nie chcesz także robić tego, co robisz zwykle w domu. Upewnij się, że to, co wybierzesz da ci możliwość odkrywania nowych atrakcji, ale też zapewnia pewną dozę tego, co ci jest znane.

5. REZERWUJ, REZERWUJ, REZERWUJ
Krok pierwszy dotyczył tego, aby nie skupiać się wyłącznie nie liście. Krok piąty mówi to samo. Po dokonaniu wyboru, po prostu dokonaj rezerwacji i już do tego nie wracaj. Nie siedź nad tym za długo, bo stracisz do tego zapał lub — co gorsze — znajdziesz tylko takie schroniska, które są już zarezerwowane.
Ostatnia uwaga: jeśli chcesz, aby twoi przyjaciele pojechali z tobą, włącz ich w przygotowania dość wcześnie (najlepiej tuż po pierwszym kroku). W przeciwnym wypadku będziesz musiał przemyśleć wszystko od nowa a przecież to już ostatni krok do wymarzonego Sylwestra.

Powodzenia w planowaniu!