Jarmarki Bożonarodzeniowe w europejskich miastach

Umieszczone w 19 grudzień 2016

Hostele i Schroniska - Jarmarki Bożonarodzeniowe w Europie

Od połowy listopada do końca grudnia, bożonarodzeniowe jarmarki przyciągnąć turystów na pierniki, kuszą grzanym winem i kreują świąteczny nastrój. Warto zarezerwować sobie na ten świąteczny okres tani hostel w centrum miasta, aby znaleźć się w samym środku atrakcji. Więc jeśli nie gustujesz w pięciogwiazdowych hotelach, wyszukaj tani hostel w dogodnej lokalizacji i ciesz się świątecznym pobytem, a zacznij tutaj...

Vanocni trh w Pradze — Bożonarodzeniowy jarmark dla ciebie i dla mnie — miasto jest rozświetlone od Placu Wacława i Zamku Praskiego na Rynku Starego Miasta, gdzie ogromne bożonarodzeniowe drzewko rozbłyska lampkami każdego wieczoru. Kramy są zapełnione towarami, które z powodzeniem będzie można zapakować jako prezent pod choinkę, znajdziesz tu też pyszne jedzenie.

Christkindlmarkt w Salzburgu rozpoczyna się już od Residenzplatz, a świąteczne drzewka górują nad straganami, za to na Mozartplaz w tym świątecznym czasie uruchomione jest lodowisko bezpłatne dla wszystkich.

Sztokholm

Jarmark bożonarodzeniowy w Sztokholmie odbywa się w skansenie na wolnym powietrzu i znajdziemy tu wszystkie towary, które kojarzą się nam ze Skandynawią. Chórzyści, pikantne naleśniki i grillowane śledzie przyciągają co roku tłumy gości, którzy mogą cieszyć się pysznym, tradycyjnym jedzeniem z różnych regionów, bez konieczności przemierzania całego kraju.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Berlinie ma bardzo długą tradycję. W centrum miasta w tym świątecznym okresie pojawia się ponad 50 stoisk, na których możemy skosztować takich specjałów jak pieczone kasztany czy grzane wino. Dla poszukujących oryginalnych prezentów polecamy odwiedzić okolice kościoła Kaiser Wilhelm Gedächtniskirche, gdzie sprzedawana jest biżuteria i rękodzieło. Przy tak dużej ilości kramów z pewnością uda się znaleźć miejsce w hostelu, położonym tuż obok.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Bath przynosi ducha świąt do jednego z najpiękniejszych miast w Wielkiej Brytanii. Około 170 domków przepełnionych jest świątecznymi towarami, a okoliczne ulice i budynki są przystrojone świątecznymi ozdobami. Wybierz się na rynek, by posłuchać kolęd, napić się grzanego wina czy podjeść świątecznego ciasta.