Muzyczne festiwale, na które warto wybrać się latem

Umieszczone w 22 kwiecień 2016

Festiwale muzyczne często odbywają się w atrakcyjnych miastach a zabawa na koncertach może być połączona ze zwiedzaniem ciekawych miejsc i odwiedzaniem restauracji z regionalnymi przysmakami. Wykorzystaj jak najlepiej tę szansę i zarezerwuj noc w tanim hostelu, który oferuje niedrogi nocleg w połączeniu z dobrą lokalizacją, nie wspominając już o tym, że możesz natrafić tu na takich samych fanów muzyki co ty. Kup bilety na festiwal wcześniej, gdyż o miejsca na ostatnią chwilę będzie bardzo trudno...

Primavera Sound

Hostele i Schroniska - Primavera Sound

Miejsce: Barcelona, ​​Hiszpania
Kiedy: Początek czerwca

Ten popularny, trwająca dość długo czasu, jak na festiwal muzyczny, impreza, co roku skupia najwyższej klasy artystów w jednym miejscu. W chwili pisania tego tekstu wiemy, że w 2016 roku wystąpią takie gwiazdy jak Radiohead, LCD SoundsystemPJ Harvey, Tame Impala, The Last Shadow Puppets, Brian Wilson, SuedeSigur Ros and Air — co ucieszy każdego festiwalowego maniaka. Zarezerwuj więc bilety teraz i oprócz szaleństw pod sceną zaznaj także uroków architektury Antoniego Gaudiego, podziwiaj magiczne groty Parku Guell czy majestat Sagrada Familia. Do tego skosztuj przepyszne tapas i rozkoszuj się pogodą na fantastycznej plaży miejskiej, a czas spędzony tu przy okazji festiwalu będzie niezapomniany. Mała uwaga: hostele w Barcelonie zarezerwować koniecznie należy kilka miesięcy wcześniej.

Lollapalooza

Miejsce: Chicago, USA
Kiedy: koniec lipca

Ponad 170 zespołów wystąpi na ośmiu scenach podczas tego niezwykłego festiwalu, który został powołany do życia przez Perry'ego Farrella lidera Jane Addiction w 1991. Poprzednie edycje zgromadziły takie gwiazdy jak Metallica, Florence and the Machine, Sam Smith i Tame Impala. Jeśli na samą wzmiankę o tych atrakcjach zaczynasz podśpiewywać to znak, że to miejsce idealne dla ciebie i tu najlepiej naładujesz swoje baterie. A Chicago jest do tego pełne atrakcji: wskocz na 150-metrowy diabelski młyn w Pier Park; podziwiaj przepiękne widoki rozpościerające się na cztery stany ze znajdującego się na 94 piętrze tarasu widokowego 360 ​​Chicago; lub obserwuj przez lornetkę niedźwiedzie polarne i grizzlie w Brookfield Zoo.

Flow Festiwal

Hostele i Schroniska - Flow Festival

Miejsce: Helsinki, Finlandia
Kiedy: połowa sierpnia

Jeśli lubisz nowe wyzwania z pewnością pokochasz Flow — to wydarzenie muzyczne rozgrywa się w nieczynnej elektrowni. Muzyczne wrażenia uzupełniają się smakowymi doznaniami, które dostarczają najlepsze kawiarnie i restauracje w mieście. Miłośnicy piwa znajdą coś dla siebie na terenie festiwalu — wielki namiot z piwem rzemieślniczym. Przed wyjazdem koniecznie warto odwiedzić Suomenlinna, morską fortecę. A po kilku nocnych szaleństwach można się zregenerować w Kotiharjun Sauna, tradycyjnej saunie publicznej, której początki sięgają 1928 roku.

Sziget

Hostele i Schroniska - Sziget

Miejsce: Budapeszt, Węgry
Kiedy: połowa sierpnia

Ciesząca się popularnością lokalizacja na pięknej wyspie na Dunaju w centrum Budapesztu czyni ten festiwal łatwo dostępnym z każdej części miasta a ponadto stąd blisko do najważniejszych atrakcji. Artyści, którzy jako pierwsi potwierdzili udział w tym wydarzeniu w 2016 roku to Bastille, Bloc Party, David GuettaJess GlynneNaughty Boy, Muse oraz Years & Years. A na kaca najlepsza kąpiel w łaźni termalnej, szczególnie polecanej Szechenyi Baths (z piętnastoma basenami krytymi i trzema na zewnątrz) i Art Nouveau Gellért Baths.