Jak zaoszczędzić: przewodnik po grillowaniu

Umieszczone w 29 marzec 2016

Hostele i Schroniska -
© Copyrights: Krista

Poważna sprawa: prawdziwe dania z grilla są nie tylko smaczne, ale do tego tanie

Duże miasta europejskie pokochały amerykańskie specjały przyrządzane szybko i do jedzenia rękami. Smażony kurczak i hamburgery, dania z grilla są stałą pozycją w kartach menu w restauracjach w modnych dzielnicach, serwowane w towarzystwie koktajli i spożywane za pomocą sztućców. Ceny oczywiście dopasowane do wnętrz.

Każdy jednak, kto próbował tego oryginalnego jedzenia w USA, powie, że autentyczny amerykański grill nie potrzebuje żadnych zmian — to złoty standard, jeśli chodzi o smak i jakość w stosunku do ceny. A Amerykanie podchodzą do grillowania niezwykle poważnie. Od sztuki powolnego przyrządzania potraw w domowej atmosferze po domowej roboty sos barbecue, każdy Amerykanin nie może się bez tego obejść od epoki kolonialnej.

Czy jesteś gościem hostelu w samym centrum Nowego Jorku, czy schroniska centrum w Memphis, masz gwarancję, że znajdziesz dobre (i tanie), autentyczne miejsce by zjeść potrawy z grilla w pobliżu. Ale jeśli jesteś przyzwyczajony do jednego rozmiaru potraw oferowanego przez restauracje w Europie, możesz być zaskoczony jak wiele odmian dań znajdą Państwo w różnych rejonach Stanów Zjednoczonych. Oto krótki przykład czego można się spodziewać i gdzie dobrze zjeść ...

Nowy Jork — prawdziwy gospodarz

Wielu ekspertów od grillowania w innych regionach twierdzi, że współczesny grill z Nowego Jorku nie ma nic wspólnego z autentycznym amerykańskim barbecue BBQ. Jednakże, jest to tylko pogląd, który mieszkańcy Brooklynu chętnie obalą. Lokalni mieszkańcy i przyjeżdżający tu turyści mogą doświadczyć wielu rodzajów potraw inspirowanych tradycyjnym grillowaniem, nawet bez zaglądania na Manhattan, nie mówiąc o wyruszaniu w dalsze rejony kraju.

Czy to grillowany mostek w stylu teksańskim serwowany w restauracji Hill Country, czy soczyste żeberka wieprzowe podawane w St-Louis lub w Fette Sau, czy żeberka Wergiliusza z restauracji w Memphis, cokolwiek zamówisz masz pewność, że otrzymasz porcję prawdziwego amerykańskiego grilla.

Teksas — tajniki doprawiania, kotlet wieprzowo-wołowy

Teksańczycy są bardzo oddani swoim potrawom i sposobom przygotowania między innymi poprzez wędzenie, że traktują je jak dobra narodowe. W miejscach takich jak Black's Barbecue w Lockhart zawsze się dokłada się najwyższą troskę by mięso było obficie przyprawione, aby wydobyć pełnię smaku z wieprzowiny i wołowiny dzięki dodaniu odpowiedniej ilości soli, pieprzu, chilli, kminku i ziół na kilka godzin przed podaniem lub nawet pozostawia się mięso w marynacie na całą noc.

Południowe rejony — nacieranie marynatą

Karolina Południowa słynie z przyrządzania całych porcji mięsa, co inspirowane jest kuchnią niemiecką, podawanych zwykle wraz z solidną porcją sosu musztardowego znanego jako Carolina Gold. W Alabamie króluje wieprzowina, która jest często podawana z pyszną domową surówką z białej kapusty — coś na kształt lokalnego przysmaku.

Z kolei mieszkańcy Kentucky mogą cieszyć się dodatkiem pysznego sosu w stylu Worcestershire, który jest idealny do dużej porcji baraniny. Podobnie jak w innych miejscach, w Memphis restauratorzy wolą sypać mięso przyprawami, gdy jest już uwędzone, a goście mogą wybrać między mięsem obsypanym przyprawami a mięsem oblanym marynatą z nutą słodkości i dodatkiem sosu pomidorowego.

Środkowy zachód — cuda powolnego gotowania

W St. Louis, Missouri, popularne jest powolne grillowanie, które wydobywa z potraw prawdziwy smak, a do tego jest zdrowsze, takich specjalności skosztujemy w Smokehouse Pappy w Midtown.

W Chicago spróbuj dawnej techniki grillowania, która koncentruje się na fakturze mięsa, charakteryzuje się tym, że mięso same musi odchodzić od kości. Podobnie jak w Nowym Jorku, restauratorzy inspirują się regionalnymi potrawami i na ich podstawie tworzą własne kompozycje. Na przykład, „yuppie grill” pojęcie, które powstało w ostatniej dekadzie, to połączenie stylów z południowych obszarów kraju i rejonów środkowego zachodu, charakteryzujący się tym, że do sztuki mięsa podawany jest musztardowo-pomidorowy sos.