Berlin dla fanów technologii i nauki

Umieszczone w 22 kwiecień 2016

Hostele i Schroniska - Deutsches Technikmuseum

Wystawy w Deutsches Technikmuseum

Miłośnicy sztuki i historii przybywają do Berlina od lat, równie licznie pojawiają się w stolicy Niemiec pasjonaci nauki i nowoczesnych technologii. Berlin to także świetne miejsce dla zapalonych graczy, entuzjastów technologii i nowinek sztuki filmowej i telewizyjnej — jeśli należysz do którejś z tych grup, zarezerwuj hostel w samym centrum miasta i dołącz do podobnych tobie entuzjastów nauki i rozpocznij odkrywanie tych niesamowitych atrakcji...

Muzeum Gier Komputerowych

Punkt honoru dla wszystkich entuzjastów gier! Pierwsze muzeum w Europie poświęcone jedynie grom komputerowym otwarto w Berlinie w 2011 roku w dzielnicy Friedrichshain. Zaprasza na wyprawę prowadzącą przez historię gier, prezentowaną przez 300 eksponatów, znajdziemy tu prawdziwe klasyki, jak i rzadkie okazy. Nie można stąd wyjść bez grania w Giant Joystick, Painstation Nimrod i w legendarne Pong-Machine. Jest nawet zręcznościówka z 1980 roku, w którą można grać tyle, ile się chce, bez konieczności zasilania maszyny monetami.

Lotnisko Tempelhof

Miłośnicy historii i aktywności na świeżym powietrzu pokochają ten teren byłego lotniska, które obecnie zostało zmienione w park miejski. Zbudowane przed I wojną światową i aktywnie wykorzystywane w czasie zimnej wojny, lotnisko Tempelhof jest obecnie największym parkiem w Berlinie. Lotnisko zamknięto w 2008 roku, a w 2010 roku zostało przekształcone w raj dla biegaczy, rolkarzy, amatorów spacerów i innych fanów sportu. Znajduje się tu nawet teren piknikowy i miejsce do grillowania o powierzchni 2,5 hektara. Dobrze zachowane hangary lotniska są wykorzystywane obecnie jako sceny, na których odbywają się koncerty, pokazy mody i targi. Jedyne co może świadczyć o przeszłości tego miejsca to obecność znaków wyznaczających pas startowy i stacjonujący tu samolot używany do trenowania przez straż pożarną. Pospaceruj wzdłuż całego lotniska a z pewnością odkryjesz jeszcze więcej atrakcji.

Muzeum Techniki w Berlinie

Miłośnicy kolejnictwa z pewnością gorąco przyjmą wiadomość o znajdującej się w Deutsches Technikmuseum największej na świecie kolekcji pociągów, lokomotyw i wagonów, umieszczonej w dawnej zajezdni lokomotyw. Muzeum — jedne z największych tego typu w Europie — udostępnia odwiedzającym także symulator do nawigacji statku, na którym można spróbować sprowadzić statek do portu.

Muzeum Filmu i Telewizji

Entuzjaści wielkiego ekranu powinni koniecznie odwiedzić fascynujące Deutsche Kinemathek, które prezentuje cały świat kina niemieckiego, zaczynając od filmów jako ruchomych obrazów po cyfrowe produkcje. Wybierz się w podróż przez ponad 100 lat niemieckiej historii kina, poznaj dzieła kina niemego, filmy tworzone w czasie Trzeciej Rzeszy przez niemiecką propagandę, spuściznę po Marlenie Dietrich, czy współczesne produkcje kina niemieckiego. W muzeum znajdziemy też wystawy kostiumów filmowych, pamiątki, scenariusze filmowe i rekwizyty.