Wskazówki dla amatorów wędrówek: miejsce Czechy

Umieszczone w 22 kwiecień 2016

Hostele i Schroniska - Wodospad Pančavský w górach Krkonoše

Opis: Wodospad Panczawski w przepięknych Karkonoszach w Czechach

Większość odwiedzających Czechy chce zarezerwować hostel w samym centrum Pragi, miasta pełnego pozytywnej energii połączonej z bogactwem atrakcji. I to wszystko jest fajne. Ale nie zapominajcie, że Czechy to nie tylko Praga, tylko jeden z najpiękniejszych krajów Europy, a do tego słynie z tanich hosteli, które są rozsiane po całym państwie umożliwiając również zwiedzanie malowniczych obszarów wiejskich. Więc jeśli już zwiedziłeś Pragę, teraz nadszedł czas na czeską wieś i podążanie szlakiem winnic i ścieżek górskich. Nieważne, czy jesteś początkującym czy doświadczonym turystą, z pewnością odkryjesz kilka fantastycznych miejsc i wiele tradycyjnych tawern, gdzie można zregenerować siły delektując się daniami kuchni czeskiej.

Morawy Południowe

Z miejscowości Brno, łatwo zorganizować dzienną wyprawę po południowych Morawach. Słynny, ze swych licznych winiarni i winnic, region ma 1200 kilometrów ścieżek pieszych i rowerowych, znanych jako morawskie szlaki wina. Szlaki te okalają obszar o bogatej historii, prowadząc wokół średniowiecznych zamków, byłych klasztorów i miejsc gdzie skosztujemy przepysznego wina. To, co czyni to miejsce tak popularnym jest to, że można dostosować szlak do poziomu zaawansowania.

Dolina rzeki Ochry

W północno-wschodniej części Republiki Czeskiej znajduje się malownicza dolina rzeki Ochry, wokół której rozwinęły się takie miejscowości jak Loket i Karlowe Wary. Droga przez dolinę ma tylko osiem kilometrów długości, ale jest pełna atrakcji. Znajdziemy tu przepiękne skały z naturalnego granitu i skalne filary, które górują nad szlakiem, a punktem orientacyjnym są Skały Svatoškie. Legenda głosi, że orszak weselny został przemieniony w skały przez rozzłoszczoną nimfę. Ze skał Svatoškich, łatwo dotrzeć do XIII wiecznego zamku Loket, kiedyś siedziby czeskiej rodziny królewskiej. Jeżeli zwiedzanie zamków i podążanie za legendami nastraja Cię pozytywnie to koniecznie zarezerwuj sobie nocleg w w kolorowych, bajkowych Karlovych Varach.

Třeboň

Schroniska w Jindrichuv Hradec lub Czeskich Budziejowicach przybliżą Ciebie do przepełnionego jeziorami regionu Trzeboni. Znajduje się tu tak dużo jezior, mokradeł i bagien nie będziesz wiedział, od czego zacząć. Třeboň jest rezerwatem biosfery UNESCO. To prawdziwa kopalnia flory i fauny, jaką mogłeś wcześniej oglądać tylko w podręcznikach szkolnych. W tym regionie znajdują się przepiękne miasta ze średniowieczną duszą, które dodatkowo dodają uroku całemu krajobrazowi.

Karkonosze

Wybierz się tutaj latem lub zimą, szczególnie do miejscowości Rokytnice nad Jizerou i Jablonec nad Nisounear położonych u podnóża Karkonoszy, tuż przy granicy z Polską. Najwyższy szczyt Republiki Czeskiej — Śnieżka - jest dostępna dla każdego piechura nawet najmniej doświadczonego. Wokół góry biegną szlaki spacerowe, a i wyciąg krzesełkowy zabierze Cię na szczyt. Popularna wśród turystów mała miejscowość Pec pod Sněžkou, położona u podnóża góry, zamienia się w popularny ośrodek narciarski w okresie zimowym.