8 rzeczy, które czynią hostele lepszymi od nawet najelegantszych hoteli

Umieszczone w 29 marzec 2016

Hostele i Schroniska - Schronisko młodzieżowe

Dlaczego trzeba zatrzymać się w ekskluzywnym hotelu, jeśli hostel oferuje dobre warunki za dużo niższą cenę, do tego niepowtarzalne doświadczenia i niekończącą się zabawę? Nie musisz rezygnować z dobrej lokalizacji — znajdziesz tanie hostele w centrum miasta i na przedmieściach na całym świecie. Oto osiem rzeczy, które czynią hostele lepszymi od hoteli ...

1. Wybuchowa mieszanka

Pobyt w hotelu na własną rękę może być samotnym doświadczeniem. Ale jeśli mieszkasz w akademiku w ośmiopiętrowym schronisku, nie masz wyboru, jak nawiązać rozmowę z innymi turystami, którzy w podróżowaniu kierują się podobnymi wartościami co ty. Nie tylko uzyskasz od nich cenne informacje na temat okolicy, ale możesz także poznać oddanych towarzyszy dalszej podróży i odkrywania miasta. Można nawet poznać turystów, którzy mogą dołączyć do twojej grupy i podążyć w kolejny etap twojej podróży. Wiele znajomości w ten sposób zawartych okazuje się takimi na całe życie — i wiele z nich zaczęło się właśnie w hostelowym pokoju.

2. Byle by było tanio.

A kwestia pieniędzy? Pobyt w hostelu to absolutna okazja cenowa. Skorzystaj z naszej strony wyszukiwania, aby znaleźć tanie hostele na całym świecie, a ceny zaczynają się od kwoty £ 8 za noc. Tymczasem wielkie hotele w dużych miastach mogą pobierać więcej niż sto funtów za noc. Auć! Oszczędność kosztów zakwaterowania oznacza, że ​​będziesz miał więcej pieniędzy do wydania na wycieczki na miejscu i clubbing.

3. Lekcja relaksu

Wiele schronisk może pochwalić się fajnie zorganizowanymi pomieszczeniami wspólnymi, ogólnodostępnymi dla wszystkich gości: mamy tu na myśli salony z sofami, bary przy basenach, a nawet jacuzzi. Podczas gdy napoje są drogie w barach hotelowych, wiele hosteli oferują zniżki na napoje, a także zaprasza gości na bezpłatne wieczory tematyczne, pokazy filmowe, czy nawet lekcje tańca.

4. Gotowanie z przyjaciółmi

Obniż koszty jedzenia i zdecyduj się na gotowanie kolacji w hostelowej ogólnodostępnej kuchni. Nie znajdziesz takiej w żadnym najmodniejszym hotelu — a do tego to doskonałe miejsce na spotkanie innych turystów.

5. Łącze za darmo

Dobry bezprzewodowy internet jest niezbędny aby umożliwić sprawdzenie prognozy pogody, zaplanowanie następnej część podróży i pozostanie w kontakcie z bliskimi, którzy zostali w domu. Wiele sieci luksusowych hoteli nadal pobiera opłaty za dostęp do bezprzewodowego Internetu, podczas gdy wiele schronisk udostępnia go za darmo.

6. Inny rodzaj aktywności

Od zwiedzania Rio de Janeiro po przejażdżki rowerowe wokół San Francisco, hostele oferują niesamowite wycieczki, które mogą przekształcić twój urlop w podróż życia. Są one również doskonałą okazją do dobrej zabawy i warte swojej ceny w porównaniu ze sztywnymi imprezami, które są oferowane przez wiele hoteli.

7. Podróż w grupie.

Pokoje wieloosobowe nie są jedyną opcją noclegu w hostelach. Znajdziesz tu także prywatne pokoje z łazienkami, które są idealne dla par, podczas gdy prywatne pokoje są dobrym rozwiązaniem dla niewielkich grup, rodzin z dziećmi czy przyjaciół. A jeśli podróżujesz w dużej grupie — czy jest to drużyna sportowa, czy grupa szkoła — duże akademiki oferują jakość i wygodę, której hotele nie mają w swej ofercie.

8. Pierwsze wskazówki od ekspertów

Hotel może pochwalić się nienaganną obsługą, ale za to wiele schronisk prowadzonych jest przez doświadczonych turystów, którzy znają okolicę od podszewki. Mogą polecić niedrogie restauracje, dać wskazówki na temat atrakcji i dotarcia do nich, a gościnny personel pomoże w pełni wykorzystać wyjazd.