5 sposobów na odkrywanie Pekinu jak miejscowy

Umieszczone w 29 marzec 2016

Hostele i Schroniska - Pekin

Pisarka związana z tematyką podróżniczą, Esme Fox, spędziła lata regularnie podróżując do chińskiej stolicy. Jeśli w niedalekiej przyszłości zamierzasz zatrzymać się w hostelu w Pekinie to jej wskazówki pomogą Ci dogłębnie doświadczyć atmosferę tego tętniącego życiem miasta.

Więc wyruszyłeś z plecakiem na zwiedzanie Pekinu. Zdarzyłeś już zobaczyć Wielki Mur, Zakazane Miasto i zjawiskową Świątynię Nieba, to teraz przyszła kolej na bardziej lokalną stronę chińskiej stolicy. Moja rodzina mieszkała w Pekinie przez siedem lat i w tym czasie często ich odwiedzałam i to właśnie podczas tych odwiedzin doświadczałam lokalnych atrakcji. Upewnij się, że tych pięć atrakcji dołączysz do swojej listy....

1. Skosztuj herbaty na sposób chiński.

Herbata to wręcz napój instytucja w Chinach, więc spróbowanie jej to konieczność. Nie daj się jednak naciągnąć pierwszemu lepszemu ulicznemu artyście, który zaprasza turystów na rytuał parzenia herbaty — możesz stracić sporo pieniędzy. Zamiast tego zrób tak jak robią lokalni mieszkańcy i udaj się do prawdziwej herbaciarni (lub nawet centrum herbaty), gdzie można przeglądać półki w poszukiwaniu ulubionych naparów i wziąć udział w degustacji podczas ceremonii parzenia herbaty. Trzypiętrowy Taiyanggong Tea Market, w pobliżu stacji metra o tej samej nazwie, jest świetnym rozwiązaniem.

2. Zrelaksuj się w gorących źródłach.

Niewiele osób wie, że w samym mieście Pekin istnieje wiele gorących źródeł, idealne miejsce na odpoczynek dla mięśni po wielogodzinnym zwiedzaniu. Szczególnie zimą gorące źródła są wypełnione całymi rodzinami, które spędzają tam większość dnia na pływaniu, graniu w gry planszowe, jedzeniu czy po prostu na wspólnym obijaniu się. Gorące źródła Chun Hui Yuan — jedne z moich ulubionych miejsc — oferują nawet kąpiel w wannach wypełnionych czerwonym winem, zieloną herbatą lub kwiatami jaśminu.

3. Polowanie na skarby na Rynku Panjiayuan Antique

Zamiast spędzać leniwie niedzielny poranek w akademiku w schronisku, lepiej wyrusz o bladym świcie wraz z mieszkańcami na poszukiwanie najlepszych okazji w miejscu pieszczotliwie zwanym „Dirt Market". Jest to również miejsce, gdzie można otrzymać pamiątkowe wytwarzane na miejscu pieczęcie, wykute z kamienia, metalu lub bambusa.

4. Poznaj dzielnicę sztuki — Art District 798.

Dzielnica sztuki 798 Art District to miejsce szczególnie uwielbiane przez lokalnych hipsterów — jest to odpowiedź Pekinu na londyński Camden Market, ale bez tłumów turystów. Wypełniony za to przez liczne galerie sztuki, ekscentryczne butiki, stylowe kawiarnie i przepiękną sztukę uliczną, ujrzymy tu zupełnie inny obraz chińskiej stolicy.

5. Odpoczynek w parku

To właśnie w parkach toczy się prawdziwe życie Pekińczyków. Czy chcesz ćwiczyć tai-chi lub potańczyć, a może nauczyć się grać na jakimś instrumencie lub zaprosić swoich przyjaciół do gry w mahjong — to wszystko możesz robić na wolnym powietrzu. Parki sprzyjają także obserwacji — podziwiaj umiejętności osób praktykujących sztuczki cyrkowe lub grających na jianzi (instrument w kształcie worka), obserwuj ludzi, którzy przychodzą tu by wywiesić na drzewach klatki z ptakami i wsłuchaj się w improwizowane sesje śpiewu operowego.