48 godzin w Portland

Umieszczone w 29 marzec 2016

Myślisz o rezerwacji hostelu w Portland? Nie dziwimy się. To jedno z najfajniejszych miast USA i niezwykle przyjazne turystom. Laura Harker, asystentka redaktora w Slow Berlin, zapytana przez nas — dała nam kilka rad, jak spędzić tam weekend by był to czas pełen wrażeń.

Portland, największe miasto Oregonu, jest znane jako miejsce przyjazne dla liberalnych myślicieli, hipsterów i niezależnych browarów. Centrum miasta jest pełne tanich hosteli i łatwo dostępne na piechotę, jednak jeśli nie lubisz spacerować to Portland szczyci się także mianem miasta z najlepszym systemem transportu publicznego w Ameryce, co oznacza, że ​​będziesz w stanie zobaczyć naprawdę dużo w ciągu tych dwóch dni.

Dzień pierwszy

Ranek: Zacznij dzień od odrobiny słodyczy w ​​kultowym Voodoo Doughnuts na Starym Mieście. Ta otwarta przez 24-godziny piekarnia przyciąga tłumy, aż wiele osób oczekuje przed drzwiami na swoją kolej, nawet we wczesnych godzinach porannych. Ciekawy wystrój jest tak słodki, jak pączki tu sprzedawane, a znajdziemy tu oprócz takich tradycyjnych, takie z dodatkiem maślanki czy z płatkami śniadaniowymi.

Hostele i Schroniska - Voodoo Doughnut
© Copyrights: Kenny Louie

W ciągu dnia: spal kalorie po obfitym śniadaniu, spacerując wzdłuż rzeki Willamette. Znajdujący się nad rzeką Tom McCall Waterfront Park oraz Portland Saturday Market, który działa przez cały weekend są tu główną atrakcją, a w tym drugim możesz kupić wiele prac lokalnych rzemieślników całej okolicy Pacific Northwest. Uliczni artyści zabawiają spacerowiczów a sprzedawcy żywności oferują lekkie przekąski. Następnie warto zobaczyć zabytki udając się w stronę Hawthorne i Steel Bridges.

Hostele i Schroniska - Most Hawthorne Bridge
© Copyrights: Stuart Seeger

Wieczór: Pok Pok jest najlepszym miejscem na kolację w Portland. Ta restauracja znajduje się w dzielnicy South East, przyciąga żywą atmosferą przeniesioną wprost z ulic Tajlandii. Jeśli nie dokonałeś rezerwacji, przygotuj się na oczekiwanie na stolik, ale ten czas możesz spędzić w pobliskiej restauracji Whisky Soda Lounge, gdzie możesz kosztować różnych trunków.

Dzień drugi

Ranek: Rozpocznij drugi dzień zwiedzania od porządnej porcji pieczonego mięsa w Case Study Coffee Roasters, a następnie, po dawce kofeiny, skieruj się do Powell’s City of Books. Największa niezależna księgarnia na świecie, główny sklep Powell’s Books zajmuje całą przestrzeń pomiędzy centrum a Pearl District. Możesz spędzić tu wiele godzin przemierzając trzy piętra tomów, czasopism i komiksów, zwłaszcza w przypadku gdy oprócz przeglądania książek zajrzysz także do kawiarni World Cup Coffee, która serwuje kawę z jednego z najbardziej popularnych młynków w Portland.

Hostele i Schroniska -  Powell’s City of Books
© Copyrights: Peyri Herrera

W ciągu dnia: Skorzystaj z pociągu MAX i udaj się do parku Washington Park. Rozległy park miejski jest siedzibą Oregon Zoo, a także znajduje się tu kolorowy ogród różany, dwa muzea i bardzo popularne japońskie ogrody. Wybierz się także do parku Pittock, gdzie wraz z przewodnikiem możesz podziwiać francuską rezydencję w stylu renesansowym lub po prostu podziwiaj wspaniałe widoki na miasto i ośnieżone góry Cascade Range.

Hostele i Schroniska - Ogrody japońskie
© Copyrights: Paul VanDerWerf

Wieczór: Portland stawia na lokalnie wytwarzane piwa — w samym mieście istnieje 58 browarów — więc wieczorne degustacje w jednym z wielu pubów są koniecznością. Zazwyczaj można kupić „zestaw do degustacji" w którym oferowanych jest około sześciu próbek w cenie $ 8-13. Ecliptic Brewery znajdujący się w dzielnicy South East District jest jednym z najnowszych browarów gdzie produkuje się piwo rzemieślnicze i zaprasza do degustacji nowych smaków, takie jak piwo warzone z sokiem z winogron Pinot Noir.