48 godzin w Kapsztadzie

Umieszczone w 29 marzec 2016

Skaliste klify i brzegi oblane nieskazitelnie czystą wodą, w głównej mierze tworzą krajobraz tego miasta, które tętni życiem i jest pełne nocnych klubów, Kapsztad ma wiele do zaoferowania dla backpakerów, którzy szukają miejsc jak najtańszych. Nawet jeśli masz do dyspozycji tylko 48 godzin, w tym zróżnicowanym mieście, będzie to wystarczające by poznać jego smaki, kulturę i krajobraz.

Pierwszym miejscem, gdzie warto się skierować jest Góra Stołowa, tutaj rozprostujesz nogi po długiej podróży a sam jej widok pomoże ci zapomnieć o jet lagu. Jest to jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc w mieście, a góra oferuje ponad 900 tras spacerowych i wspinaczkowych. Dla tych, którzy nie pasjonują się spacerami po górach, polecamy otaczający ją park narodowy, który oferuje równie piękne doświadczenia, w tym obserwacje ptaków i trasy dla rowerów górskich.

Między Górą Stołową a wybrzeżem, znajduje się inna góra Lion’s Head. Wystarczy 45 minut aby dostać się na jej szczyt, a stąd rozpościera sie najlepszy widok na cały malowniczy region, warto podziwiać stąd zachód słońca - wielu mieszkańców wspina się tutaj by podziwiać pełnię księżyca.

Po podziwianiu zachodu słońca z Lion's Head warto udać się do centrum miasta by kontynuować wieczór. Spacer po mieście koniecznie należy zacząć od ulicy Long Street, zwłaszcza, gdy słońce już zajdzie. To miejsce jest pełne żywych kafejek i restauracji, szczególnie popularne wśród studentów i turystów. Jest także dogodnie zlokalizowane w pobliżu wielu schronisk w centrum miasta. Kolorowe wiktoriańskie budynki są teraz siedzibą dla szkół nurkowania i licznych barów wliczając w to klub Fiction, z którego tarasu można spoglądać na gwarną ulicę.

Hostele i Schroniska -
© Copyrights: Cissi Bäckman

Wszelkie niedyspozycje poranka można szybko załagodzić jedząć pożywny posiłek w restauracyjce BELEZA. W odległości krótkiego spaceru od centrum miasta, mieści się tu urocza, portugalsko-włoska kawiarnia, która serwuje obfite dania kuchni śródziemnomorskiej a szczególnie słynie z Bloody Marys.

Po napełnieniu brzucha nadszedł czas, aby udać się do centrum miasta na dawkę kultury. Kapsztad słynie z bogatej sztuki ulicznej i wystarczy trochę się rozejrzeć by napotkać kolorowe murale na ścianach i budynkach. W dzielnicy Woodstock, gdzie koncentruje się większość street artu, można skorzystać z wycieczek z przewodnikiem, który poprowadzi nas po najciekawszych miejscach okolicy.

Poranna przechadzka urokliwymi uliczkami, i odpoczynek na białym piasku plaży Camps Bay to idealne zakończenie 48-godzinnego pobytu w Kapsztadzie. Spokojna zatoka jest przyjemniejszym miejscem na relaks niż gwarna i popularna plaża w Clifton, jest tu dużo miejsca by rozkoszować się słońcem czy uprawiać sporty, takie jak najpopularniejszy w RPA - krykiet.