Student housing - Hostels - Coworking in Berlin (Niemcy)

Students, international students, interns, backpackers, roomates and digital nomads can book cheap dorms and safe private rooms in downtown Berlin, close to boarding schools, high schools, colleges, halls of residence and universities, close to buses or train stations, airports or major attractions in Berlin.

Dzielnice

Punkty orientacyjne

Hostel Hostele i Schroniska - A&O Berlin Mitte Hostel View All Images

A&O Berlin Mitte znajduje się w dzielnicy o tej samej nazwie, dwie stacje metra od stacji Alexanderplatz i 10 minut na piechotę od stacji Ostbahnhof. Dogodna lokalizacja sprawia, że łatwo do nas dojechać samochodem, pociągiem lub komunikacją miejską, to też idealna baza na odkrywanie uroków pięknego Berlina.

Hostel Hostele i Schroniska - A&O Berlin Hauptbahnhof Hostel View All Images

A&O Berlin Hauptbahnhof znajduje się jedynie 10 minut na piechotę od dworca głównego w Berlinie. Mimo centralnego położenia, okolica jest spokojna i cicha. Dobra lokalizacja powoduje, że łatwo do nas dojechać samochodem, pociągiem lub autobusem, można też wygodnie poruszać się po Berlinie, zwiedzając najważniejsze atrakcje.

Hostel Hostele i Schroniska - A&O Berlin Kolumbus Hostel View All Images

A&O Berlin Kolumbus znajduje się w Lichtenbergu. Komunikacją miejską jest świetnie połączony z resztą Berlina, A&O to idealna baza na zwiedzanie Berlina. Najnowszy hostel w sieci A&O przyjmuje gości jedynie 5 minut od przystanka tramwajowego Genslerstraße. Korzystaj z wygodnego transportu publicznego a z łatwością odkryjesz wszystkie atrakcje Berlina, w naszym sąsiedztwie znajduje się Miejsce Pamięci Narodowej Berlin-Hohenschönhausen. Możesz też do nas przyjechać samochodem, zapewniamy parking.

Hostel Hostele i Schroniska - A&O Berlin Friedrichshain Hostel View All Images

A&O Berlin Friedrichshain znajduje się w popularnej. szczególne wśród studentów. okolicy w pobliżu stacji kolejowej Ostkreuz. Znajdź dla siebie wygodny nocleg w jednym z 233 pokojów w hostelu, który przyjmuje gości w budynku, w którym kiedyś funkcjonowała fabryka.

Hostel Hostele i Schroniska - Generator Berlin Prenzlauer Berg View All Images

Generator Prenzlauer Berg jest rzut kamieniem od sali koncertowej Velodrom i basenu olimpijskiego. Niewiele dalej tramwajem, znajdziesz niektóre z dużych atrakcji Berlina, takich jak Muzeum Stasi, wieża telewizyjna i Alexanderplatz. W odległości krótkiego spaceru Mauerpark to lokalny, kulturalny ośrodek z publicznym karaoke, inspirowaną sztuką uliczną i Fleamarkets pełne ukrytych skarbów. Generator to idealna platforma startowa, z której możesz odkrywać miasto.

Hostel Hostele i Schroniska - Generator Berlin Mitte View All Images

Mitte to najbardziej centralna dzielnica Berlina, w której znajduje się wiele atrakcji miasta - dzięki czemu Generator Berlin Mitte jest idealnym miejscem na pobyt w mieście. Nie tylko ze wszystkich miejsc, na które masz ochotę trafić, znajdziesz setki restauracji, kawiarni i barów - nie wspominając o dużych sklepach w obu sklepach i naprawdę niesamowitych rynkach.

Hostel Hostele i Schroniska - Amstel House Hostel Berlin View All Images

Świetnie zorganizowany transport publiczny w parę minut zabiera naszych gości do historycznych części miasta, Bramy Brandenburskiej, ZOO, KaDeWe, na dworzec kolejowy, oraz na słynną promenadę handlową Kurfürstendamm.

Hostel Hostele i Schroniska - St Christopher's Inn Berlin View All Images

You’ve also got the Rosa-Luxemburg-Platz U-Bahn station directly outside our front door.

Landlords and property managers
Zarejestruj swój hostel w naszym nowym systemie Extranet.

Witamy w Berlinie

Berlin to miasto wielu barw. Mając w pamięci burzliwą historię, jest to miejsce pełne zycia, miasto wielu kultur i pozytywnej energii -  dawne tereny przemysłowe zostały przekształcone w miejsca gdzie podziwiać można sztukę, a dawne magazyny pulsują w rytm muzyki techno. Fragmenty muru berlińskiego, które się zachowały są nie tylko symbolem walki w mieście, są obecnie pokryte barwnym graffiti i muralami. I zwiedzanie Berlinu z taniego hostelu nie jest tylko możliwe - to najlepszy sposób na to, i kropka. Nawet jeśli nasz hostel jest luksusowo wyposażony to nie znaczy że mamy spędzać tam cały nasz czas. Warto dołączyć do innych turystów, którzy mają podobne zainteresowania i odkrywać tą wielką różnorodność miasta od centrum miasta, przez dzielnicę Mitte, po przedmieścia na południe od rzeki Spree. Po wyjściu z hostelu skierujmy się w stronę światowej klasy muzeów i galerii sztuki, galerii handlowych i podziemnych klubów. Berlin to barwna mieszanka w której zapragniemy się zanurzyć.

East Side Gallery

Przejdź się wzdłuż najdłuższej pozostałej części muru berlińskiego, teraz przekształconej wgalerię sztuki. Ponad 100 artystów zaprezentowało tu swoją sztukę upamiętniając historię miasta.

Strona internetowa: http://www.eastsidegallery-berlin.de/

Adres: Mühlenstraße, 10243 Berlin, Germany

Dzielnica: Dzielnica Friedrichshain

Bearpit Karaoke

Jeśli masz muzyczną naturę to wybierz się doBearpit Karaoke w Mauerpark. Okazja do śpiewania nadarza się w każdą niedzielę i zawsze jest tu duży tłumchętnych mieszkańców iturystów, którzy czekają na swoją szansę na scenie.

Strona internetowa: http://www.bearpitkaraoke.com/

Adres: Mauerpark Gleimstrasse 55, 10437 Berlin

Dzielnica: Mitte

Wyspa na rzece Sprewie

Wybierz się koniecznie na wyspę otoczoną przez wody rzeki Sprewy, by znaleźć się w otoczeniunajlepszych muzeów w Berlinie. Wstęp do budynków jest kosztowny, ale wędrówki po wyspie ipodziwianie architektury jest bezpłatne- i to wszystko w odległości spaceru od wielu schronisk w centrum miasta.

Strona internetowa: http://www.visitberlin.de/en/spot/museum-island

Adres: Museum Island, Berlin, Germany

Dzielnica: Mitte

Stadion Olimpijski w Berlinie

Gotowy do wyruszenia z hostelu na zbadanie miasta? Rozpocznij zwiedzanie stolicy Niemiec, odwiedzając imponujący Stadion Olimpijski. Koszt wstępu to 7 € za osobę dorosłą, dla studentów, cena jest niższa - 5,50 €.

Strona internetowa: http://www.olympiastadion-berlin.de/en.html

Adres: Olympischer Platz 3, 14053 Berlin, Germany

Dzielnica: Westend

Muzeum Pergamońskie

W Berlinie znajduje się Muzeum Pergamońskie, największego na świecie muzeum archeologiczne. Zawiera zapierające dech w piersiach kolekcje artefaktów, które obejmują tysiące lat. Bilety w cenie € 12, ulgowe€ 6, ale wychodzi taniej kupując je online.

Strona internetowa: http://www.smb.museum/en/museums-and-institutions/pergamonmuseum/home.html

Adres: Bodestrasse 1-3, 10178 Berlin, Germany

Dzielnica: Mitte

Brama Brandenburska

Brama Brandenburska jest najprawdopodobniej najbardziej znanym punktem w Berlinie, przyciągatłumy turystów.Jest symbolemzjednoczenia państwa niemieckiego, a na jej szczycie znajduje się bogini zwycięstwa Wiktoria

Strona internetowa: http://www.berlin.de/orte/sehenswuerdigkeiten/brandenburger-tor/

Adres: Pariser Platz, 10117 Berlin, Germany

Dzielnica: Mitte

Hamburger Bahnhof

Ta nazwa nie sugeruje, że mowa jest o galerii sztuki, ale jeśli jesteś miłośnikiem sztuki,to udaj się konieczniedo Hamburger Bahnhof. Ten dawny dworzec kolejowy jest pełen sztuki współczesnej, prezentując kolekcje najwybitniejszych artystów. Bilety w cenie 14 €, ale ulgowetylko 7 €.

Strona internetowa: www.hamburgerbahnhof.de/

Adres: Invalidenstrasse 50-51, 10557 Berlin

Dzielnica: Mitte

Deutsche Kinemathek

Poznaj historię kina niemieckiego w berlińskim Deutsche Kinemathek. W budynku znajduje siętrzynaście pokoi z ponad 1000 filmów, rekwizytów i innych filmowych pamiątek. Wstęp kosztuje 7 € za osobę dorosłą, ale Welcome Card lub City Tour Card daje zniżkę do4,50 €.

Strona internetowa: https://www.deutsche-kinemathek.de/en

Adres: Potsdamer Strasse 2, 10785 Berlin, Germany

Dzielnica: Tiergarten

Mitte

To jest najczęściej odwiedzany obszar stolicy Niemiec i znajduje się tumnóstwo tanich hosteli. Będąc tu warto pospacerować po jego okazałych bulwarach, obserwując wpływykultury pruskiej, odwiedzić kawiarnie i galerie w rejonieScheunenviertel

Turystyczny Kafejki Centralny

Kreuzberg

Jeśli szukasz stylu bohemyto ta dzielnica będzie dla ciebie odpowiednia. Tutaj Hipisi siadają przy jednym stole z anarchistami, a ulice pełne są restauracji i kawiarni prowadzonych przez dużą społeczność turecką.

Tam gdzie mieszkają miejscowi Artystyczny Bary

Charlottenburg

ZeŚródmieście, udaj się do Charlottenburg. Tutaj znajdziesz wiele oryginalnychsklepów, teatrów i muzeów. Popijaj drinkiw modnych barach, zaznaj trochę kultury, a także podziwiaj słynny Pałac Charlottenburg i Ratusz z początku XX wieku.

Butiki Modny Bary

Open Air Gallery (czerwiec - lipiec)

To wydarzenie rozgrywa sięw dzielnicy Friedrichshain, główne atrakcje mają miejsce na moście Oberbaumbrucke, gdzie można obejrzeć prace ponad100 artystów. Open Air Gallery rozpoczynasię w czerwcu.

Strona internetowa: http://www.openairgallery.de/

Adres: Oberbaumbrücke, 10243 Berlin

Dzielnica: Dzielnica Friedrichshain

Festiwal Gejów i Lesbijek (czerwiec)

Gdziekolwiekznajduje się twójhostel, prawdopodobnie o tej imprezie będzie tam głośno. Jest to największa impreza uliczna w Europie, i jest bardzo popularna wśród mieszkańców i turystówniezależnie od orientacji. Odbywa się każdego roku w Nollendorfplatz.

Strona internetowa: https://www.berlin.de/en/events/2094393-2842498-lesbian-and-gay-city-festival.en.html

Adres: Nollendorfplatz, 10777 Berlin, Germany

Dzielnica: Schöneberg

Biennale w Berlinie

Wydarzenie to ma miejsceraz na dwa lata. To święto kreatywności i zmienia miastow galerie, prezentujące sztukę współczesną. Kolejna edycja odbędzie sięw 2016 roku, warto śledzić stronę internetową aby poznać więcej szczegółów.

Strona internetowa: http://www.berlinbiennale.de/

Międzynarodowy Dzień Designu (czerwiec)

Jest to coroczna impreza, na której można podziwiaćwspółczesny design. Początkujący i renomowaniproducenci prenentują tu swoje najnowsze dzieła. Impreza odbywa się w połowie czerwca, a dzięki niej wrócisz do hostelu z głową pełnąpomysłów.

Strona internetowa: http://www.dmy2015.com/

Adres: Kraftwerk, Köpenicker Strasse 70, 10179 Berlin

Dzielnica: Mitte

Festiwal At Bergmannstrasse (czerwiec)

Przez trzy dni Bergmannstrasse przekształca się w festiwal-paradę na świeżym powietrzu.Impreza zapewnia ekscytującą atmosferę, przy akompaniamencie muzyki jazzowej.

Strona internetowa: https://www.berlin.de/en/events/1934675-2842498-bergmannstrassenfest.en.html

Adres: Bergmannstrasse, Berlin, Germany

Dzielnica: Tempelhof-Schöneberg

Festiwal Berliński

Turyści i backpackersi mogą mieć już dość lotnisk- ale ta wielka impreza, która odbyła się w opuszczonym lotnisku napewno zagości w ich sercach. Jest to wielkie wydarzenie, które przyciąga nawet 20.000 biesiadników.

Strona internetowa: http://www.berlinfestival.de/en/

Adres: Eichenstrasse 4, 12435 Berlin

Zdjęcia: http://www.berlinfestival.de/en/press/press-pictures/

Berlin Music Days BerMuDa Music

Stolica Niemiec kocha muzykę techno i electro. Raz w roku czołowe postaci sceny klubowej i tańca razem pojawiają się na scenie a do tego dochodzą prezentacje i debaty w całym mieście.

Strona internetowa: http://bermuda-berlin.de/

Lollopalooza Europe (wrzesień)

Tak, dobrzesię domyślacie- słynnyamerykański alternatywny festiwal muzyczny dotarł przez Atlantyk i wylądował wBerlinie. Koniecznie zarezerwuj swój hostel z wyprzedzeniemi weź udział w tejmiędzynarodowej paradzie rocka i hip-hopu.

Strona internetowa: http://www.lollapaloozade.com/

Adres: Eichenstrasse 4, 12435 Berlin

Hamy Café

Poszukujeszcurry, zupy, sałatki lub makaronu? Skeruj siędo Hamy Café - tutaj autentyczny wietnamczyk obsługuje z pasją wszystkich turystów, a porcjakosztuje zaledwie 4,90 €

Strona internetowa: http://www.hamycafe.com/

Adres: Hasenheide 10, 10967 Berlin

Dzielnica: Kreuzberg

Telefon: 030 6162 5959

Zdjęcia: https://www.instagram.com/p/xcnYV5FZWC/

© Prawa autorskie: pia_stockholm

Café Bombocado

To miejsce bardziej przypomina przytulny salon niż kawiarnię. Możesz tu napić się kawy i odpocząćpo trudach zwiedzania.Aha, a ichciasta są niesamowite.

Strona internetowa: https://cafebombocado.wordpress.com/

Adres: Burknerstrabe 1, 12047 Berlin

Dzielnica: Kreuzberg

Telefon: 0174 2142534

Vego Foodworld

To może wydawać się trudne aby znaleźć wegańską restaurację, ale wszystko czego potrzebujesz znajdziesz tutaj-pełne posiłki, do tego smaczne i w 100% wegańskie. Specjalne lemoniadyto numer jeden tej restauracji.

Strona internetowa: http://www.vego-foodworld.de/

Adres: Lychener Street 63, 10437 Berlin

Dzielnica: Prenzlauer Berg

Telefon: 030 30347975

Zdjęcia: https://www.instagram.com/p/34QTElLMsD/

© Prawa autorskie: anniiyeah

Aguevo!

Jeśli jesteś fanem meksykańskiegoedzenia, to jest miejsce idealne dla ciebie- tutaj znajdziesz autentyczne meksykańskie potrawy wykonane ze świeżych produktów. Jest tu wiele tanich hosteli w pobliżu, aich goście chętnie rezerwują tu stolik codziennie...

Strona internetowa: http://www.aguevo.de/

Adres: Wuhlischstrasse 12, 10245 Berlin

Dzielnica: Dzielnica Friedrichshain

Zdjęcia: http://www.aguevo.de/#!speisekarte/c21kz

Ron Telesky Canadian Pizza

Syrop klonowyna pizzy? Cóż, warto choć raz spróbować czegoś nowego - o to właśnie chodzi w podróżowaniu. Ciesz się nowym smakiem, który jest połączeniem smakówKanady i Włoch.

Strona internetowa: https://www.facebook.com/pages/Ron-Telesky-Canadian-Pizza/110419279028081

Adres: Dieffenbachstrabe 62, 10967 Berlin

Dzielnica: Kreuzberg

Telefon: 030 61621111

Berghain

Jeden z najbardziej znanych klubów w Europie, nie tylko wBerlinie. Berghain jest ogromny, legendarny i ma jeden z najlepszych systemów dźwiękowych. Nie zawsze uda się wejść do środka z powodu tak wielu gości, więcwarto mieć planB, jeśli nie chcesz wracać za wsześniedo schroniska.

Strona internetowa: http://www.berghain.de/

Adres: Am Wriezener Bahnhof, 10243 Berlin

Dzielnica: Dzielnica Friedrichshain

Telefon: 030 29360210

Stattbad

To kolejny budynek, który zostałprzerobiony na klub, Stattbad był niegdyś basenem. Teraz jest to miejscedla miłośników sztuki i muzyki.

Strona internetowa: http://stattbad.net/

Adres: Gerichtstrabe 65, 13347 Berlin

Dzielnica: Gesundbrunnen

Telefon: 030 46797350

House of Weekend

W tym miejscu będziesz mógł podziwiać niebywałewidoki na miasto, a wieczory rozbrzmiewają w rytmachtechno i house. Klub znajduje się w południowo-wschodniej części dzielnicy Mitte,a w jego pobliżu znajdziesz kilka tanich hosteli.

Strona internetowa: http://www.houseofweekend.berlin/

Adres: Alexanderstrasse 7, 10178 Berlin, Germany

Dzielnica: Mitte

E-mail: event@houseofweekend.berlin

Zdjęcia: https://www.instagram.com/p/48CLMaMBAF/

© Prawa autorskie: ryanblay

Chalet

Znajduje się w 150-letniej rezydencji, położony w dzielnicy Kreuzberg, jednej z najmodniejszych miejsc w Berlinie, Chalet jest pełen wspaniałej muzyki i maklimat, który lubią turyści.

Strona internetowa: http://www.chalet-berlin.de/

Adres: Vor dem Schlesischen Tor 3, 10997 Berlin

Dzielnica: Treptow

Telefon: 030 69536290

Magnet Club

Dla fanów muzyki na żywo i gatunku indie rock, ten klub to strzał w dziesiątkę.Wstęp przed północą jest bezpłatny co na pewno ucieszy turystów.

Strona internetowa: http://www.magnet-club.de/

Adres: Falckensteinstrabe 48, 10997 Berlin

Dzielnica: Kreuzberg

Telefon: 030 44008140

Boxhagener Platz Market

Otwarty w niedziele, ten pchli targ znajdujący się w dzielnicyFriedrichshain zawiera wszystko, od książek do płyt winylowych. Można tu przeglądać, grzebać itargować się.

Strona internetowa: http://boxhagenerplatz.org/

Adres: Gartnerstrabe 23-24, 10245 Berlin

Dzielnica: Dzielnica Friedrichshain

Manufactum

Założona pod koniec lat 80-tych, jako reakcja na zalew tanimi produktami wytwarzanymi w sposób masowy, Manufactum oddaje charakter Niemiec. Jeśli szukasz czegoś praktycznego,koniecznie odwiedź to miejsce.

Strona internetowa: http://www.manufactum.de/manufactum-berlin-c-41/

Adres: Hardenbergstrabe 4-5, 10623 Berlin

Dzielnica: Berzik Charlottenburg

Telefon: 030 24033844

Zeughaus Art Market

Popularny wśród turystów, jak i mieszkańców, tenrynek sztuki ma miejscesię w pobliżu Wyspy Muzeów - można tutaj znaleźć wszystko od akwareli do fotografiia nawet ręcznie robione zabawki.

Strona internetowa: http://www.kunstmarkt-berlin.com/

Adres: Am Zeughaus 1-2, 10117 Berlin

Dzielnica: Mitte

Telefon: 0172 3018873

Karta City Tour Card

Turyści mogą zaoszczędzić trochę pieniędzy zwiedzając miasto, dzięki KarcieCity Tour Card. Zapewnia ona zniżki na 40 atrakcji turystycznych i bezpłatneprzejazdy wszystkimi środkami transportu publicznego. Cena zależy od tego, jak długo masz zamiar jej używać. http://www.citytourcard.com/en

Tiergarten Park

Zrób sobie przerwę odzwiedzania i wybierz się doparku Tiergarten, to ogromny skrawek zieleni w samym środku Berlina. To jeden z największych w Niemczech parktów zajmujący obszar 210 hektarów, gdzie znajdziesz spokój i wytchnienie od gwarnej atmosfery stolicy. http://www.stadtentwicklung.berlin.de/berlin_tipps/grosser_tiergarten/index.shtml

Karta Welcome-Card

Karta Welcome Card jest kolejnym świetnym rozwiązaniem, umożliwiającym oszczędzenie pieniędzy. Dajeswobodny dostęp do środków transportu publicznego, i upusty do nawet 50 % w190 najlepszych zabytków i atrakcji. http://www.visitberlin.de/en/welcomecard

Lotnisko

Berlin ma dwa lotniska, Schönefeld i Tegel. Aby dostać się z Schoenefeld do centrum miasta i znajdujących się tam hosteli, należy wsiąść do pociągów  RE7 lub RB14 (oba ekspresy) które dojeżdżają do dworca głównego (Hauptbahnhof). Podróż trwa około 30 minut. Możesz również skorzystać z linii S9 S-Bahn, i przesiąść się w Ostkreuz - podróż trwa dłużej, ale jest nieco taniej.

Albo możesz dolecieć do lotniska Tegel, które jest bliżej centnum miasta, ale nie znajduje się na trasie kolejowej. Stąd możemy dojechać do centrum liniami autobusowymi: TXL JetExpressBus, X9 JetExpressBus oraz 128 i 109. TXL zawiezie nas bezpośrednio do dworca Hauptbahnhof.

Kolej

Turyści podróżujący pociągiem docierają do berlińskiego dworca głównego (Hauptbahnhof). Tutaj dojeżdżają linie S5, S7 i S75 linii S-Bahn i U-55 linii U-Bahn i wielu międzyregionalnych i międzynarodowych przewożników kolejowych.

Autobus

Jeśli jesteś w podróży do Berlina autobusem wysiądziesz na dworcu głównym (ZOB). Jest położony na zachód od miasta, i znajduje się mniej niż pół kilometra od dworca Messe Nord U-Bahn (linie S41, S42 i S46) oraz stacji Kaiserdamm U-Bahn (linia U12).

Poruszanie się

Berlin ma świetny system transportu publicznego, z siecią autobusów, tramwajów, pociągów nadziemnych (S-Bahn) i pociągów metra (U-Bahn). Miasto jest podzielone na strefy taryfowe: AB, BC i ABC. AB obejmuje główny obszar miejski. W strefie AB bilet na jeden przejazd kosztuje € 2.70, a bilet całodzienny € 6,90.

Język: niemiecki

Waluta: euro

Napięcie: 230V

Strefa czasowa: czas środkowoeuropejski (UTC + 01: 00)

Numery kierunkowe: prefix +49, dla Berlina +30

Poczta

General Post Office

Zimmermannstrabe, 12163 Berlin

Tel: 030 7919618

Postbank

Mullerstrabe 156B, Berlin

Tel: 0228 55005500

Deutsche Post

Ostbahnhof, Koppenstrabe 3, Berlin

Tel: 0228 4333111

Szpital

Charite

10117 Berlin

Tel: 030 45050

Informacja turystyczna

Biuro Informacji Turystycznej w Berlinie znajduje się na dworcu Central Station. Pracownicy są szkoleni w wielu językach. Znajdź na:

Erdgeschoss / Eingang

Europaplatz 10557 Berlin

Tiergarten

Tel: 030 25 00 25

Są też inne biura rozsiane wokół stolicy. Witryna Visit Berlin  ma wiele informacji, która pomogą Ci zlokalizować to najbliżej Ciebie.

Godziny otwarcia

Berlin to świetne miejsce na zakupy. Miasto ma jedne z najbardziej dogodnych godzin otwarcia w kraju. Większość sklepów jest otwarta od poniedziałku do soboty w godzinach od 10 do 20. Banki są czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 12 a następnie od14 do 16.

Numer alarmowy

112 dla straży pożarnej, policji i pogotowia ratunkowego.